Pet komada Raštana

Autor: Z L

09.03.2010. 23:00

RAŠTANE 5 – OMIŠ 0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 150. Sudac: Brako Vrzić (Šibenik). Pomoćnici: Romeo Ajduković (Split) i Ivan Tucak (Radonjić). Delegat: Nikola Tokić (Solin). Strijelci: 1.0 Batur (15′), 2:0 Batur (26’9, 3:0 M. Gospić (37′), 4:0 Gregov (43′), 5:0 M. Gospić (55′)
RAŠTANE: Vugdelija, Peraić, Veršić, Rogić, Andačić, Medun, Čirjak, Gregov, Čačić (od 74′ A. Gospić), M. Batur (od 61′ Mikulić), M. Gospić (od 58′ Burčul). Trener. Vlado Mandić
OMIŠ: Baučić, Bešlić, Juričić (od 41. Škaričić), Knezović, Tomić, Bašić, Rogošić (od 70. Jurčević, Plešnar, Žilić, Jarić, Pivčević (od 46. Delić). Trener: Josip Knez
U susretu odigranom po velikoj buri rutinska i visoka pobjeda najefikasnije momčadi u ligi sastava Raštana protiv fenjeraša iz Omiša. Tako su s tri nova boda Raštane ponovno izbile na drugo mjesto. Nakon početne inicijative domaći su poveli u 15. minuti kada je Marin Batur iz slobodnog udarca s 18 metara bio precizan. U 26. minuti nakon najljepše akcije na utakmici, duplog pasa Marka Gospića i Šime Gregova i ubačaja s lijeve strane Marin Batur je s osam metara poentirao. Na dodavanje Frane Meduna brzonogi Marko Gospić poslije solo akcije u 37. minuti sa šest metara povisuje na 3:0. U 43. minuti nakon izvedenog kornera od strane Batura Gregov glavom s pet metara podiže na 4:0. I u nastavku su Raštane dominirale terenom, a od niza prigoda samo je Marko Gospić na dodavanja imenjaka Rogića udarcem s deset metara u 55. minuti postavio konačnih 5:0 za Raštane.
VELEBIT 0 – KONAVLJANIN 0
BENKOVAC – Igralište HNK Velebit. Gledatelja 100. Sudac: Mario Repušić (Runovići). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Mario Jadrijević (Glavice).
Delegat: Ante Cipitelo (Šibenik).
VELEBIT: Mihaljević, Dujmović, Žilić, Čerina, Ivanić, Matić, Kurtin (od 80.m. Klpana), Šarlija (od 55. Srzentić), Barnjak (od 75. Klarić), Kolić, D. Klapan. Trener: Ivo Šupe.
KONAVLJANIN: Bebić, Emerson, Žižić, Špalj, Ćurić, Šmanjak, Karamatić, Njire, Puljić, Grbešić, Mišić. Trener: Pavao Strugačevac.
Izuzetno težak teren te orkanska bura nije dozvoljavala da se razvije igra. I pored takvog nevremena domaći nogometaši imali su terensku inicijativu i premoć, no nisu uspjeli svoje prigode realizirati tako da se na odmor otišlo bez pogodaka. Isto se nastavilo i u drugom dijelu kada su Barnjak, Kolić i Čerina imali prigode, nisu ih uspjeli realizirati i na kraju susret je završen bez pogotka, a svakoj momčadi pripao je po bod.
NERETVANAC 2 – PRIMORAC 0
OPUZEN – Igralište Neretvanca. Gledatelja 200. Sudac: Ivan Balić (Split). Pomoćnici: Andrej Topić (Solin) i Jakov Gabela (Solin). Strijelci: 1:0 I. Bubalo (28) 2:0 Komazin (90).
NERETVANAC: Z. Bubalo, Zubac, Čamo, Deak, Hamzić, Ćorić, Pehar, Domić, Ključe(-od 46 Komazin), Kozina, I. Bubalo. Trener: Asmir Džafić.
PRIMORAC: Knežević, Lazarevski, Zoričić, Marković, Pezelj (-od 80 Kero) Stojanov, Pedisić (-od 53 Maruna), Moravčić, Hunjadi(-od 63 Prtenjača), Viskovich, Batista, Trener: Armando Marenzi
U kvalitetnoj utakmici dvaju suparnika, domaći su bolje iskoristili svoje prilike protiv gostiju iz Biograda. Primorac je i u ovom susretu promašio nekoliko izglednih prilika za pogodak. Najbolju od njih propustio je realizirati mladi Pedisić u samom uvodu susreta. Momčad iz Opuzena još jednom je odigrala utakmicu na visokom nivou na svom terenu