Biograjci na vrhu Treće lige!

Pobjeda Primorca u Imotskom
Domaćini su poveli 1:0, nakon čega je momčad iz kraljevskog grada s tri gola stigla do tri boda
Vedran SITNICA
Igrači Primorca izdržali su sve pokušaje Imoćana

Biograjci su na prvom mjestu Treće lige - jug, a hoće li tamo i ostati znat će se nakon ishoda sutrašnjeg dvoboja između Uranije i Splita. Momčad iz kraljevskog grada u Imotskom je osvojila sva tri boda i tako potvrdila odličnu formu u kojoj je praktično cijelu sezonu. Imoćani su poveli u sedmoj minuti kada je Prskalo utrčao iz drugog plana iznenadivši obranu gostiju - 1:0. Izjednačio je Zelić u 20. minuti, nakon solo akcije desnom nogom pogodio je rašlje gola Imoćana - 1:1. Zelić je sudjelovao i kod drugog gola svoje momčadi, ovaj put u ulozi asistenta. S lijeve strane ubacio je na suprotnu vratnicu gdje je Bubnjar ljevicom zakucao loptu u mrežu - 1:2. Nastavio je Primorac s napadačkom igrom i u drugom poluvremenu kada se na novi pogodak čekalo do 55. minute. Tada je Marko Colić opalio s oko 25 metara, lopta je na putu prema golu dodirnula nekog od domaćih braniča što je bilo dovoljno da prevari vratara Renića koji je tako još jednom morao vaditi loptu iz mreže - 1:3. Do kraja dvoboja Primorac je čuvao tri boda, a konačnih 2:3 postavio je Prskalo u trećoj minuti sudačke nadoknade. Tek što su gosti izveli loptu sa središta igrališta sudac Liković označio je kraj utakmice.

- Ponovno smo primili gol praktično u zadnjoj sekundi, ali ovaj put to nije imali posljedica po rezultat. To je i jedini detalj koji bih mogao prigovoriti kad je riječ o onom što smo pokazali u Imotskom. Sve ostalo bilo je jako dobro, odigrali smo taktički zrelu utakmicu na terenu gdje se teško osvajaju bodovi. Čestitam stoga mojim igračima koji su zasluženo ponovno na vrhu lige - rekao je Dragan Blatnjak, trener Primorca, koji se dotaknuo i sljedećeg ispita za njegovu momčad.

- U utorak nam u Biograd stiže Zadar. Bit će to ne samo županijski nego i pravi ligaški derbi. U Imotskom smo nekoliko prvotimaca uspjeli sačuvati od trećeg žutog kartona tako da ćemo Zadar dočekati potpuno spremni. Vjerujem da će to biti dobra utakmica u kojoj ćemo dati sve od sebe, pa neka pobjedi bolji - zaključio je Blatnjak.

IMOTSKI 2

PRIMORAC (B) 3

IMOTSKI - Igralište Gospin dolac. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Liković (Krvavac). Pomoćnici: Kalinić (Klis), Palada (Trogir). Strijelci: 1:0 Prskalo (7'), 1:1 Zelić (20'), 1:2 Bubnjar (37'), 1:3, Marko Colić (55'), 2:3 Prskalo (90'). Žuti kartoni: Jonjić, Prskalo, Zebić (Imotski); Brzoja (Primorac).

IMOTSKI: Renić, Grbavac, Žulj, Jonjić, Prskalo, Zebić, Grubišić (od 75' Pijanović), Džoni, Vladislavić (od 41' Đermanović), Majstorović, Tuta (od 43' Puljiz). Pomoćni trener: Ivan Radeljić.

PRIMORAC (B): Rogić, Brzoja, Marko Colić, Marković, Ješe, Majić, Lazarevski, Zelić (od 82' Miletić), Paponja (od 62' Jović), Ferić (od 70' Vodopija), Bubnjar. Trener: Dragan Blatnjak.