15 C°

HT PREMIJER LIGA Potop i u Osijeku

10.03.2019. 22:21
HT PREMIJER LIGA Potop i u  Osijeku

Niti 24 sata nakon visokog poraza na Višnjiku od Crvene zvezde košarkaši Zadra su na gotovo identičan način odradili obvezu 16. kola HT Premijer lige na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek. Slavonci su deklasirali Nazorovu družinu koja je preslikala izdanje od večeri prije protiv lidera ABA lige.
Tako je u praktički jednom danu Zadar u dvije utakmice zamrznut na minus 37 poena, a jedina dobra vijest pristigla za vrijeme utakmice u Osijeku je ona iz Ljubljane gdje je Cedevita osigurala klubu s Višnjika sigurno izbjegavanje posljednjeg mjesta u regionalnom društvu.
Osim prve četvrtine u kojoj su Zadrani imali u nekoliko navrata vodstvo, 10:4 i 21:17, ostatak utakmice u potpunosti je pripao domaćinima. Osječani predvođeni Ihringom i Abuom su nadoknadili minus zaključivši prvu dionicu s 23:23. Nakon tog trenutka u Gradskom vrtu je igrao samo domaći sastav dok su gosti jednostavno stali i dopustili da rezultatski jaz postaje sve dublji kako se išlo prema kraju utakmice.
Prvo poluvrijeme je Osijek priveo kraju s 11 viška (45:34), a ulazak u treću četvrtinu je donio potvrdu da će bodovi ostati u glavnom gradu Slavonije. Zadrani u dresu Osijeka, Gospić, Vrkić i Šango uz pomoć Ihringa i Abua su doslovno demolirali Zadrane u tom razdoblju čiji je zaostatak došao do 19 poena (71:52), pred ulazak u završnih 10 minuta.
No, ni onda se nije dogodio pomak u igri Zadra koji su umjesto ublažavanje rezultatske katastrofe uspjeli upasti u minus od 22 poena (88:66). Najbolji u osječkoj blamaži bili su Luka Žorić s 16 poena te Kristijan Krajina koji je ubacio 11 poena i imao 12 skokova. Ispod svakog kriterija bio je učinak zadarskih razigravača Brzoje koji je u 23 minute uspio završiti utakmicu bez ubačaja sa šutom 0-9 kao i Bašić koji je ubacio četiri poena uz također devet promašaja (1-10). U kakvom raspoloženju su Zadrani stigli na utakmicu potvrđuje podatak da su promašili čak 23 trice iz 27 pokušaja. Kod Osijeka Gospić i Ihring su ubacili po 19, dok je Abu dodao 17 poena.