7 C°

Kaštelani s(p)retniji u tricaškom obračunu

Autor: Andrija Dešpoja

09.04.2010. 22:00

U rezultatski neznačajnoj utakmici protiv Kaštel galerije košarkaši Borik-Puntamike doživjeli su prvi poraz nakon tri uspjeha u nizu. Domaćim košarkašima, ipak puno motiviranije zbog gole borbe za prvoligaški život, nije bilo lako doći do pobjede koja je na kraju izborena u posljednjim trenucima utakmice. U posljednjih pet minuta Biočićeva trica donijela je deset poena viška za Kaštelane i činilo se da je pobjeda za domaćina u džepu. Ipak Pavić vraća na sedam zaostatka tricom (79:72) da bi se malo-pomalo do posljednje minute primakli Puntamičani na tri minusa nakon nove Pavićeve trice (83:80). Pravi se prekršaj na Poljaku koji ubacuje jedno bacanje, a odmah na drugoj strani Mrva s tricom postavlja za 84:83. Biočić je nakon toga precizan s linije za bacanja (86:83) nakon čega Petani promašuje s linije 6.25. Ponovno je Biočić na liniji za bacanja i nakon promašena oba, Poljak hvata loptu, i postiže za 88:83, na 18 sekundi do kraja. Jurjević je uspio smanjiti u sljedećem napadu na 88:85, no sve dvojbe je riješio Marin s dva pogođena bacanja samo pet sekundi do sirene nakon čega Petani uspijeva tek ublažiti na konačnih 90:87.
Inače sam početak utakmice najavio je da su Puntamičani na dobrom putu i četvrti put nadigrati Kaštelane. U petoj minuti zeleni imaju osam viška (2:10), a do kraja prve dionice koja je obilovala tricama (7 s obje strane) semafor je pokazivao 19:28 za Puntamičane kojima Kaštelani nisu obrambeno uspjevali parirati. No, druga četvrtina je pokazala drugo lice Plantakovih pulena jer se primilo čak 31 poen, a zabilo tek 11. Razigrali su se domaći košarkaši ponajviše Tešija i Hodžić kojima su se uspješno pridodavali Poljak, Marin i Anzulović. Situacija se u potpunosti izmjenila i s 50:39 na poluvremenu domaćin je preuzeo kontrolu utakmice. Od početka treće dionice do posljednjih gore opisanih pet minuta trajao je lov Puntamičana za povratkom u egal koji su uspjeli dostići u posljednjoj minuti u kojoj su s(p)retniji bili Kaštelani koji su tako održali svoju teoriju za spasom. Najefikasniji pojedinci su bili Tešija s 24 poena kod Kaštelana, dok kod zelenih najubojitiji je bio Jurjević s 21 ubačajem. Utakmicu je obilježio iznimno precizan šut za tri poena tako kod domaćih bilježimo 10 uspješnih pokušaja iz 18 dok kod Borik-Puntamike je bilo čak 13 trica od 26 pokušaja od čega četiri idu na dušu Mrvi, a po tri Jurjeviću i Paviću.

KAŠTEL GALERIJA – BORIK-PUNTAMIKA 90:87

(19:28, 31:11, 20:23, 20:25)
KAŠTEL STARI – Gradska dvorana. Suci:
KAŠTEL HALERIJA: Babić 4 (1-2), Marin 14 (6-6), Anzulović 9 (1-2), Biočić 11 (3-8), Hodžić 14, Režić 2 (2-2), Tešija 24 (1-2), Šamadan, Radić, Poljak 12 (2-3), Kaliterna. Trener: Predrag Kruščić.
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 12 (4-6), Ivanov 12 (2-2), Čakarun 2, Pavić 9,  Dević 12 (4-5), Mrva 14, Marin, Troskot, Jurjević 21 (4-6), Baždarić 5, Mrkić. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Kaštel galerija 22-35 (63%); Borik-Puntamika 18-31 (58%).
Šut za 3: Kaštel galerija 10-18 (56%) Marin 2, Biočić 2, Hodžić 2, Anzulović 2, Tešija 1, Babić 1.; Borik-Puntamika 13-26 (50%) Mrva 4, Pavić 3, Jurjević 3, Petani 2, Baždarić 1.
Slobodna bacanja: Kaštel galerija 16-25 (64%); Borik-Puntamika 12-12 (80%).
Skokovi: Kaštel galerija 25 (18+7); Borik-Puntamika 20 (14+6).