Pobjeda za povratak samopouzdanja

09.04.2012. 22:00

S debijem Marka Selina na klupi poklopila se i prva pobjeda Sonik-Puntamike u Ligi za ostanak. Ceh su platili Sinjani te su Puntamičani uz visoku pobjedu vratili izgubljeno samopouzdanje, a i došli do bodova koji su ih barem malo približili ostvarenju cilja zvanog ostanak u ligi. Veliki posao odradili su Puntamičani već u prvih 10 minuta.
Nakon trice Gaurine za vodstvo Sinjana 5-7, Zadrani tri napada završaju sa tri postignuta poena, a nijedan put to nije bila trica. Ramljak je najprije zaradio koš i dodatno, kao zatim i Pešut, a 9-0 seriju za odlazak na 14-7 domaćih igrača zaključio je sa tri pogođena bacanja Grabovac. Gosti nisu bili toliko loši u napadu koliko u obrani gdje su dopustili Puntamičanima prevelik broj skokova u napadu (9 u poluvremenu), a najpreciznijim se u tim trenucima pokazao Bubalo koji je ubacio dvije trice i smanjio na 16-13.
No, i na suprotnoj strani itekako su bili raspoloženi Pešut i njegova zamjena Dražović. S Pešutovih pet u nizu domaći dolaze na +10 (23-13), a nakon Dražovićeve solo dionice u kojoj je zabio tricu, pa koš i dodatno bacanje došlo se i do +14 (29-15). S istog odstojanja ušlo se u drugu četvrtinu koja je krenula siromašnije sa poenima za razliku od prve.
Prve poene za Puntamiku zabija Čakarun u 14. minuti, ali ni Sinjani nisu nego zabili samo jednom. A kad su se konačno ponovno razbudili domaći igrači provalija gostiju je bivala sve dublja. Drezga je iz kuta postavio na 35-19, a Čakarun sa bacanja na 37-19. U posljednje dvije minute druge dionice razlika se penje i do +22 (46-24), ponovno u režiji Čakaruna i Drezge, ali na odmor se otišlo ipak sa “samo” +17, jer je Bubalo ubacio dva bacanja te pogodio sa zvukom sirene daleku tricu (46-29).
Međutim, zaliha za nastavak bila je itekako izdašna, a u trećoj četvrtini i – povećana. Drezga, Pešut, pa Marić s tricom vraćaju na +22 s kraja prvog poluvremena. Vrlo brzo je +26 (57-31) nakon ubačaja Pešuta i Šarlije. Klupa Sonik-Puntamike, kao i gledateljstvo na tribinama, mogli su tako odahnuti jer je bilo jasno da će bodovi konačno ostati u Jazinama.
Pored bodova bila je bitna i koš-razlika, jer u izjednačenoj ligi bi na kraju mogao presuđivati svaki poen, pa se nije smio dopustiti luksuz opuštanja. Do završetka treće dionice “zeleni” su stigli i do +28 poena, (67-39) te je Sinjanima za posljednjih 10 minuta prijetila prava katastrofa.
Ta razlika se, srećom po Alkar, pokazala najvećom u utakmici, jer su ju uspjeli dvije minute do kraja utakmice spustiti i do -18 (77-59), no svo zadovoljstvo je ostalo domaćim igračima koji su konačno osjetili kako je to pobjeđivati u Ligi za ostanak.

SONIK-PUNTAMIKA – ALKAR 77:59

(31:17, 15:12, 21:12, 10:18)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 400. Suci: Tonči Anzulović i Bojan Kruljac (Zagreb), Alan Blašković (Križevci).
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina, Marić 16, Segarić, Čakarun 8 (2-2), Pešut 17 (1-1), Drezga 12 (1-4), Dražović 6 (1-1), Vraneš, Jurjević 3, Grabovac 5 (3-3), Ramljak 3 (1-1), Šarlija 7. Trener: Marko Selin.
ALKAR: S. Modrić 2 (0-2), Anzulović, M. Modrić 5, Rogić 15 (2-2), Bubalo 21 (8-8), Tešija 7 (1-2), Gaurina 5, Boban, Ćurković 2, Župić 2 (0-2), Kanaet. Trener: Damir Domazet.
Šut za 2: Sonik-Puntamika 22-47 (47%); Alkar 15-36 (42%).
Šut za 3: Sonik-Puntamika 7-17 (41%); Alkar 6-20 (30%).
Slobodna bacanja: Sonik-Puntamika 12-16 (75%); Alkar 11-16 (69%).
Skokovi: Sonik-Puntamika 33 (21+12); Alkar 28 (15+13).

IZJAVE TRENERA

MARKO SELIN, TRENER SONIK-PUNTAMIKE
– Od poečtka smo krenuli energetski na viskoj razini što je bilo vidljivo po treninzima prije utakmice. Jedini strah je bio hoće li nam raditi šut i srećom smo nakon tri prva promašena šuta u prvom napadu uspjeli uzeti tri napadačka skoka nakon čega je bilo puno lakše odigrati. Sa borbenošću i zalaganjem puno je lakše i to su igrači pokazali u ovoj utakmici iako su Sinjani ušli malo opuštenije jer si to u krajnju ruku mogu i dopustiti s obzirom na poziciju na ljestvici. Imali smo problema u drugom poluvremenu, no teško je očekivatiod momčadi da igraju na tako visokoj razini svih 40 minuta. Pobijedili smo na čemu čestitam svojim igračima, no ovo je tek prva pobjeda od mnogih u nizu koje moramo ostvariti ako mislimo osigurati ostanak u ligi.
DAMIR DOMAZET, TRENER ALKARA
– Čestitam Sonik-Puntamike na zasluženoj pobjedi. Mi večeras nismo bili dostojan protivnik njima, jer smo podbacili. Odigrali smo loše i u obrani i u napadu. Od prve minute smo krenuli loše, dopustili domaćinu da lako stvori veliku razliku i nismo uspjeli više uhvatiti ritam.