Marko Popović u još jednom finalu Eurokupa

U finalu Eurokupa igrat će Kimki Marka Popovića i Gran Canarija, nakon što su u polufinalima bili bolji od Banvita, odnosno Uniksa. Španjolci, koji su u osmini finala izbacili Cedevitu, imali su lakši posao, s obzirom da su iz prvog susreta u Kazanu donijeli velikih 13 poena prednosti. Slavili su i u uzvratu na domaćem terenu sa 78:76. Nešto neizvjesnija bila je druga utakmica Kimkija i Banvita, nakon što je prva u Turskoj završila rezultatom 83:82.

U Rusiji je većim dijelom susreta, osim na samom početku (0:7), dominirala domaća momčad. Kod rezultata 78:72 u 35. minuti, Kimki je serijom 9-0 pobjegao na +15 i naizgled riješio pitanje pobjednika. Ipak, koliko košarka može biti prevrtljiv sport pokazala je posljednja minuta, u koju su Rusi ušli sa +12, 91:79. Sammy Mejia je pogodio bacanja pa tricu, da bi Chuck Davis novom tricom doveo Banvit na samo -4, 91:87. Deset sekundi prije kraja Tyrese Rice se našao na crti slobodnih bacanja s imperativom da pogodi barem jedno, kako ne bi omogućio Banvitu da eventualnom tricom odvede priču u produžetak. Najbolji igrač Kimkija pogodio je oba i završio susret sa 28 poena. Paul Davis je pridodao 16, a Sergej Monja 14, dok se Popović za četiri i pol minute nije upisao u strijelce. Bio mu je to tek drugi nastup, nakon što je propustio pet utakmica zbog ozljede gležnja, s kojom ima problema još od početka godine.

Sa konačnih 93:89 Kimki se plasirao u svoje treće finale Eurokupa. Prvi put tu je bio 2009. u Torinu, na završnom turniru na kojemu je nastupio i KK Zadar (poraz u četvrtfinalu od Bilbaa), te je poražen od Lietuvos Rytasa sa 80:74. Tri godine kasnije Kimki je osvojio Eurokup, pobijedivši u finalu na domaćem terenu Valenciju Velimira Perasovića sa 77:68, a predvodio ga je MVP Zoran Planinić.

Sezonu prije toga je najkorisniji igrač završnog turnira bio Marko Popović, koji je u Trevisu do naslova predvodio Uniks Kazan. Sada će zadarski košarkaš imati priliku ponoviti taj uspjeh u dresu Kimkija, s tom razlikom da ovaj put nema završnog turnira, nego se igraju dvije utakmice. Prva je na rasporedu 24. travnja u Las Palmasu, a druga pet dana kasnije u Kimkiju.