Danil Domdjoni osvojio broncu

Autor: Z L

09.05.2010. 22:00

Danil Domdjoni osvojio je petu seniorsku medalju na velikim natjecanjima. Iako na Europskom prvenstvu u Ateni nije uspio doći do borbe za obranu naslova prvaka, osvojenog prošle godine u Zagrebu, biogradski je borac još jednom potvrdio svoju vrijednost. U kategoriji do 60 kilograma Domdjoni je došao do polufinala, gdje ga je uvjerljivo porazio turski karatist Demir, ali je Danil jednako tako uvjeljiv bio u borbi za brončanu medalju protiv Engleza Harrisa. Osim Domdjonija, medalje su za Hrvatsku osvojile još i tri djevojke. Najsjajniju, zlatnu, osvojila je Mirna Šenjug u katama, dok su Jelena Kovačević u kategoriji do 55 kilograma i Ana Marija Čelan (preko 68 kg) osvojile srebro. Europsko prvenstvo završeno je jučer, a već za nekoliko mjeseci hrvatske karatiste očekuju nova velika iskušenja jer se u Beogradu od 28. do 31. listopada održava svjetsko prvenstvo.