Raspucani Croatia i Zlatna luka

Autor: Z L

09.05.2010. 22:00

VRČEVO – ZEMUNIK 0:3
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 50. Sudac: Damir Lerga (Zadar). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar). Delegat: Zdravko Zurak (Posedarje). Strijelci: 0:1 Dragan Fabijan (53′), 0:2 Dragan Fabijan (55′), 0:3 Dragan Fabijan (86′).
VRČEVO: M. Dević, S. Števanja, R. Katuša (od 57′ I. Galešić), I. Števanja I, Kombura (od 68′ A. Galešić), F. Števanja, M. Galešić (od 58′ F. Dević), I. Števanja II, Galac, Š. Števanja (od 46′ Š. Katuša), J. Števanja. Trener: Željko Števanja.
ZEMUNIK: Krnčević, Kasap, A. Šestan, M. Marušić, Paleka, Ćurković, Radović, Joso Šestan (od 75′ Jure Šestan), Dragan Fabijan, Šare (od 61′ T. Marušić), Davor Fabijan (od 55′ Perić). Trener: Milivoj Krnčević.
U srazu zahuktale momčadi Vrčeva i pomlađenih Zemuničana uspješniji su bili spretniji gosti. Iako su domaćini bili terenski premoćniji i stvorili više izglednih prigoda koje nisu realizirali, gosti su svoje šanse iskoristili i neočekivano došli do pobjede 3:0 (0:0). Inače, u prvom poluvremenu najveću prigodu su igrači iz Glavice prokockali u 44. minuti, kada je mladi Ivan Števanja sa sedam metara pogodio vratnicu, a odbijenu loptu su gosti izbacili u polje s gol crte. Početkom nastavka igre za samo dvije minute Zemuničani su s dva zgoditka zapravo riješili pitanje pobjednika, kada je prvo iskusni Dragan Fabijan iz slobodnog udarca s 18 metara u 53. minuti matirao nemoćnog vratara domaćih Marija Devića. Uskoro je u 55. minuti isti igrač iz jedne gužve uspio sa sedam metara povisiti na 2:0 za goste, nakon čega domaćini ponovno prijete, ali nisu uspjeli postići niti počasni zgoditak, jer su Stipe Števanja u 71. minuti i Ivan Števanja II u 82. minuti bili izbliza neprecizni. I nakon novih promašaja Glavičana došla je nova kazna, u 86. minuti trećim golom zapečatili sudbinu neučinkovitih igrača Vrčeva, jer je razigrani Dragan Fabijan (hat-trick) iz slobodnog udarca s 22 metra iskosa pogodio rašlje nemoćnog vratara domaćina Marija Devića za konačnih 3:0 za goste.
NOVA ZORA – PAKOŠTANE 1:2
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 250. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Ivan Čačić (Zadar) i Neven Ražov (Škabrnja). Strijelci: 1:0 Miočić (33′), 1:1 Vujević (60′ – 11 m), 1:2 Vujević (79′).
NOVA ZORA: L. Mikas, I. Mandić, Eškinja (od 75′ M. Mikas), D. Majica, Miočić, S. Majica, Kutija, Šarić, Jergović (od 89′ De. Njitraj), K. Mikas, Da. Njitraj. Trener: Nado Majica.
PAKOŠTANE: Knez, Ma. Barešić, Vulin, Mi. Barešić, Kurtov, Makasan (od 55′ Lokin), Kostović, Skroče, Vujević (od 88′ Rosan), Mikulić, Gegollaj. Trener: Marija Lamešić.
Prvih pola sata susreta proteklo je u miroljubljivom tonu bez izrazitih prilika s obje strane. Nešto konkretniju igru domaći su okrunili u 33. minuti kada je Da. Njitraj idealno uposlio Miočića koji je snažnim udarcem sa sedam metara pogodio rašlje Kneza. Na samom početku drugog dijela gosti su imali najbolju šansu, no Kostović s pet metara ne pogađa prazna vrata. Uzvratili su domaći preko Da. Njitraja koji iz izgledne prilike puca visoko preko vrata. Bolju igru u drugom dijelu gosti su konkretizirali iz opravdanog jedanaesterca koji je sigurno realizirao Vujević u 60. minuti. Desetak minuta kasnije Skroče snažno puca s 25 metara, ali tik pored vratnice. Nakon kornera u 79. minuti Vujević se najbolje snašao u domaćem šesnaestercu te prizemnim udarcem savladao L. Mikasa. U 88. minuti tuče Skroče iz neposredne blizine, domaći “vratar” L. Mikas efektno brani.
CROATIA – PODGRADINA 7:1
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 150. Sudac: Ante Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Josip Katuša (Raštane) I Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Šime Maruna (Zadar). Strijelci: 1:0 Erlić (37) 2:0 M.Budanović (49) 3:0 Kresović (50) 3:1 Šalina (65) 4:1 Mandić (68) 5: 1 Potočnjak(75) 6:1 Potočnjak (77) 7:1 Potočnjak (89)
CROATIA: Bubnjar, Deković(-od 63. J.Santini), Baričić(-od 80. I.Santini) B. Budanović, A. Bolić(-od 63, Mandić), J. Bolić, M. Budanović(-od 63. D. Budanović), Duvnjak, Kresović, Erlić, Vidas(-od 63. Potočnjak) Trener: Nino Vidas
PODGRADINA: J. Žuža, Z. Žuža(-od 80. A. Žuža), Budan, Bakić, Marinović, Bakić, Crnjak, Katalinić(-od 60. Šalina), Pavičić, Paleka Musap(-od 46. M. Žuža), Trener: Marko Nekić
Momčad “kockastih” iz Turnja nastavila je stopostotni niz na domaćem terenu ovog proljeća upisavši i šestu pobjedu zaredom. Momčadskom igrom i maksimalnim angažmanom svakog igrača turanjske momčadi ostvarena je visoka pobjeda protiv gostiju iz Podgradine koji su ostavili puno bolji dojam od onog kojem svjedoči konačan rezultat. Gosti su se dobro držali u prvomo razdoblju igre, a na prvi pogodak se čekalo do 37. minute kad Baričić idealno upošljava Erlića koji donosi prednost domaćima. Odmah početkom nastavka efektnim golom Mladena Budanovića te realiziranom kontrom Kresovića domaći odlaze na nedostižnih 3:0. U 63. minuti domaći trener vrši četverostruku zamjenu te sa svježim igračima dodaje još tempa u igru što gosti više nisu mogli pratiti. U tom razdoblju do kraja susreta svi ljubitelji nogometa U Kršu mogli su uživati u mnoštvu lijepih poteza, ali i pogodaka te prije sveg fer i korektnoj utakmici. Istakao se mladi Frane Potočnjak s tri postignuta pogotka, dok je počasni pogodak za goste postigao Šalina.
ARBANASI – VELEBIT 4:3
ZADAR – Igralište Bagat. Gledatelja: 12. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Damir Kraljević (Zadar) i Ivica Šango (Privlaka). Strijelci: 1:0 Fain (32′), 1:1 Petrovečki (44′), 1:2 Grgić (45′), 2:2 Fain (58′), 2:3 Krešić (62′), 3:3 Vučenović (82′), 4:3 Kresović (90′).
ARBANASI: Medić, Atelj, Fantov, Nikpalj, Pedišić, Perović, Fain, Novak, Svetić, Prendža. Još su igrali: Vučenović, Kresović, Čulina. Trener: Leo Vukić.
VELEBIT: Pešut, Mišković, Jerković, Turbić, Krešić, Bagarić, Grgić, Marčić, Abramović, Petrovečki. Trener: Ivo Marić.
Arbanasi su poveli u 32. minuti golom Ante Faina iz teške situacije s petnaestak metara. U 44. minuti najbolji igrač na terenu Zvijezdan Petrovečki koristi grešku domaće obrane za poravnanje rezultata. Minutu kasnije Dragan Grgić lobom prebacuju vratara Stipu Medića za vodstvo gostiju. U 58. minuti griješi gostujući vratar što je iskoristio Fain za izjednačenje. Četiri minute kasnije Boris Krešić iz slobodnog udarca s tridesetak metara dovodi goste ponovno u vodstvo uz lošu intervenciju domaćeg vratara. Preokret je uslijedio u posljednjih desetak minuta utakmice. Prvo je izjednačio J. Vučenović, a odlično je Š. Kresović u posljednjim trenucima utakmice solo prodorom riješio utakmicu.
GORICA – NOŠK 3:0
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja. 150. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga) i Anto Ević (Obrovac). Strijelci: 1:0 M. Ikić (2′), 2:0 P. Mikulić (17′), 3:0 S. Tokić (76′ – 11 m). Isključen: Željko Bakarić (trener NOŠK-a u 83. minuti, prigovor sucu.
GORICA: Z. Erlić, Š. Čirjak 8od 46′ A. Erlić), M. Ikić, G. Mikulić, J. Ikić, J. Batur, M. Tokić, A. Batur, Jurjević (od 65′ S. Tokić), Mitrović (od 33′ Kamber), P. Mikulić (od 76′ Perić). Trener: Mile Batur Čeza.
NOŠK: Marušić, J. Baždarić 8od 21′ Miolović), Anzulović 8od 68′ Radošević), Pavasović, Zorić, I. Buterin, Vlatković (od 65′ H. Čolak), Oštrić, Grdan (od 33′ Badžoka), Sinovčić, Milanković (od 5′ I. Čolak). Trener: Željko Bakarić.
Gorica nastavlja pobjedonosni niz, pa tako u četiri posljednje utakmice nisu primili niti jedan zgoditak, a u susretu protiv Novigrađana zabilježili su visoku pobjedu od 3:0. Domaćini su poveli 1:0 već u 2. minuti kada je M. Ikić iz slobodnog udarca iskosa sa čak 30 metara iznenadio vratara NOŠK-a Marušića. Na 2:0 je povisio P. Mikulić već u 17. minuti nakon ubačaja M. Ikića udarcem izbliza, a konačan rezultat od 3:0 postavljen je u 76. minuti. Nakon prodora S. Tokića u šesnaestercu NOŠK-a Pavasović je igrao rukom, što je za suca bio kazneni udarac, a siguran realizator bio je S. Tokić. Novigrađani su u drugom dijelu susreta bili bolji, ali nisu uspjeli realizirati niti jednu od više priogoda, pa tako nisu postigli niti počasni zgoditak.
ŠKABRNJA – PAKLENICA 3:2
ŠKABRNJA – Igralište Vlaćine. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Marko Vujević (Galovac) i Denis Bačić (Galovac). Strijelci: 1:0 Š. Ivković (17′), 2:0 I. Šarić (28′), 2:1 J. Stanić (46′), 3:1 A. Vrsaljio (51′), 3:2 V. Koić (65′ – 11 m).
ŠKABRNJA: K. Dražević, Š. Bilaver, M. Bilaver, A. Mičić, A. Šopić, L. Karlić, P. Jurić, A. Vrsaljko, I. Šarić, Š. Ivković, A. Pavlović. Još su igrali: A. Perica. Trener: Luka Hržina.
PAKLENICA: K. Jaklin, T. Tadić, I. Zanić, S. Zelenika, D. Dokoza, T. Ivković, J. Stanić, I. Kovačević, A. Galešić, N. Zdunić, T. Boban. Još su igrali: V. Koić, T. Vidić. Trener: Tomica Milovac.
U dobroj utakmici 200 gledatelja moglo je uživati u nogometu. Vidjeli smo pet lijepih pogodaka. Domaća Škabrnja u prvom poluvremenu je postigla dva gola i s time se otišlo na odmor. Početkom drugog dijela gosti su uspjeli smanjiti rezultat, pružili su dostojan otpor da bi u 65. minuti iz dosuđenog jedanaesterca smanjili rezultat na 3:2. Do kraja utakmice gledali smo dobru utakmicu. Po nekoliko prigoda s obje strane no rezultat se nije mijenjao.