Čopac i Levačić najbrži Oko Benušića

09.08.2010. 22:00

Slavlje Roka Čopca u muškoj, odnosno Dine Levačić u ženskoj konkurenciji u subotu je obilježilo treće izdanje plivačkog maratona Oko Benušića – Ist 2010 na stazi dugoj 4.200 m. Već kod okreta na otočiću Benušiću mogao se predvidjeti poredak prve tri plivačice, međutim, plivači će se pobrinuti za kudikamo neizvjesniju završnicu. U troboju koji se vodio do posljednjeg metra, Juš Veličković, Marin Milan i Roko Čopac cilj su dotaknuli u razmaku od svega šest sekundi.
Marin Milan, dvostruki pobjednik maratona Preko – Zadar, na kraju je osvojio drugo mjesto, dok je pehar namijenjen trećeplasiranom otišao u ruke Slovenca Veličkovića. Čopac je dionicu duljine 4,2 km isplivao za 54 minute i 59 sekundi. Dominaciju Kluba Daljinskog plivanja Split (prvo i drugo mjesto u muškoj konkurenciji) upotpunila je Dina Levačić koja je, uz najviše mjesto na postolju, popravila i rekord staze za 40 sekundi. On sada iznosi 1:00:21. Druga je bila Vanja Jovanov iz PK Delfin Skopje, a treće je mjesto pripalo Lauri Herek iz PK Osijek Žito.
U konkurenciji Zadrana pobjedu je odnio Karlo Vukić (PK Zadar) rezultatom 1:01.05, drugi je bio Josip Aralica (KDP Donat) s rezultatom 1:05.18, dok je treće mjesto osvojio njegov klupski kolega Filip Erceg (1:08.04). Među Zadrankama najbolja je bila 13-godišnja Lucija Aralica (KDP Donat) s rezultatom 1:17.50, druga i treća su bile njene klupske kolegice Matea Pezelj (1:29.15) i Vekenega Profaca (1:35.11). Najstariji natjecatelj koji je utrku završio unutar ograničenja od 2 sata bio je 63-godišnji Berislav Gauš, legendarni plivač, član KDP Novi Zagreb, dok je najmlađi bio 10-godišnji Luka Smrkinić (PK Zadar). Nakon utrke nazočni su uživali u brudetu od ugora, koji je pripremio Tonči Deroko, što je bila posebna atrakcija.