Praznih ruku iz praznog Maksimira

09.09.2010. 22:00

Prava je šteta što je ogled Lokomotive i Zadra pratilo tek 67 gledatelja. Naime, igra je bila na više nego pristojnoj razini, a uporni gosti pretvorili su zadnjih 15 minuta u pravu dramu. Na koncu priče, Zadar je doživio nezasluženi poraz. Igrala se 34. minuta kada je Lokomotiva povela zahvaljujući “hercegovačkoj vezi”. Peko se pobrinuo za filigranski precizno proigravanje, a Bule na sebe preuzeo egzekuciju – 1:0.
Nastavak je donio inicijativu Zadrana, no pravih prilika za izjednačenje nije bilo. Domaći su se, pak, opredijelili za nešto oprezniji pristup. Takva igra u 64. minuti je rezultirala brzim protunapadom koji su gosti zaustavili izbacivanjem lopte u korner. Udarac iz kuta izveo je Mlinar, i to na prvu stativu. Dok su Zadrani pogledima pratili let lopte, Bule se vinuo zrakom i zakucao je u desni kut – 2:0. Taj gol presjekao je goste koji su samo sedam minuta kasnije još jednom kapitulirali. Fino proigravanje Komorskog u gol je pretvorio Šimić – 3:0.
Tračak nade za Zadar ukazao se u 75. minuti, kada je kapetan domaćih Sopić rukom zaustavio loptu u kaznenom prostoru. Sudac Marić pokazao je na “bijelu točku”, a Santini je pogodio Mitrovićev lijevi kut – 3:1. Osokoljeni gosti krenuli su na sve ili ništa, a takav pristup im se vrlo brzo isplatio. Igrala se 83. minuta kada je Mršić projurio kroz obranu “lokosa” i topovskim udarcem s 20-ak metara sprašio loptu pod prečku – 3:2.
Do kraja utakmice domaći su grčevito branili prednost, a Zadrani su bacili sve karte u napad. Međutim, na raspolaganju nisu imali dovoljno vremena za potpuni preokret.

LOKOMOTIVA – ZADAR 3:2

ZADAR – Stadion Maksimir. Gledatelja: 67. Sudac: Bruno Marić (Daruvar) 6. Strijelci: 1:0 Bule (34′), 2:0 Bule (64′), 3:0 Šimić (71′), 3:1 Santini (75′ – 11m), 3:2 Mršić (83′). Žuti kartoni: Horvat, Mlinar, Martinac (Lokomotiva), Peraić (Zadar). Crveni karton: Zebić (45′)
LOKOMOTIVA: Mitrović 6, Horvat 6 (od 81′ Boras -), Sopić 5,5, Komorski 6, Pivarić 6, Sesar 6, Mlinar 6,5, Peko  6,5 (od 58′ Šimić 6), Sivonjić 5,5 (od 70′ Havojić -), Martinac 6, Bule 7. Trener: Roy Ferenčina.
ZADAR: Ježina 5,5, Puljić 6, Con 5,5, Glumac 5,5, Bilaver 6, Peraić 5, (od 60′ Gospić 6), Jerbić 6, Šare 5,5, Banović 6, Mršić 6,5, Santini 6,5. Trener: Dalibor Zebić.

MARIĆEV POVRATAK

Točno tjedan dana nakon što je Disciplinska komisija HNS-a zaključila  istragu o navodnom lažiranju prve utakmice finala Kupa između Dinama i  Hajduka, odigrane 13. svibnja 2009., daruvarski sudac Bruno Marić prvi je  put dijelio pravdu u novoj sezoni. Svoj povratak suđenju Marić je obilježio  isključenjem trenera Zadra Dalibora Zebića u završnici prvog dijela.