Autor: Z L

09.09.2012. 22:00

HRVATSKI VITEZ 3
ZRMANJA 0
POSEDARJE – Igralište: Gordan Demo. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Adžić Kapetanović (Biograd). Pomoćnici: Josip Budan (Podgradina) i Ivan Paleka (Zadar). Strijelci: 1:0 Lovre Lerga (11′), 2:0 L. Kajtazi (55′), 3:0 K. Kajtazi (73′).
HRVATSKI VITEZ: Demo, Šalina, Šimurina, Bertović, L. Klanac (od 83′ M. Lerga), L. Lerga, Novaković (od 46′ Šarlija), L. Kajtazi, K. Kajtazi. Trener: Ivan Zubčić.
ZRMANJA: Šarlija, Brajnović, Karamarko, A. Brkić, Jurjević, Š. Brkić, Klanac, Klapan, Jurjević-Škopinić, Šendula. Trener: Branko Dević.
Domaćini su izvrsno otvorili sezonu pobijedivši s 3:0 Zrmanju. U 11. minuti Lovre Lergo odličnim udarcem sa 7 metara matira vratara Šarliju. U drugom poluvremenu gosti su imali peh, kada im se u 50. minuti povrijedio Davor Klapan, tako da su ostali s deset igrača jer nisu imali zamjenu. U 55. minuti Lorenzo Kajtazi prima loptu od Lerge i iskosa pogađa mrežu za 2:0. Najljepši trenutak na utakmici dogodio se u 73. minuti. Krist Kajtazi u trku punom nogom šutira s 30 metara i šalje u očaj vratara Šarliju, ali i skida paučinu s gola gostiju.
DRAGOVOLJAC 0
PODGRADINA 1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Katuša (Raštane Donje). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar). Strijelac: 0:1 Rodić (50′).
DRAGOVOLJAC: Kovačević, Marić, Bulić, Zdrilić, Lučić (od 52′ Kevrić), Srzentić (od 46′ Žilić), Babić (od 72′ Šušić), Čavka, Čačić, Jurica, Štrkalj. Trener: Šime Demo.
PODGRADINA: Demo, Nekić (od 55′ Breulj), Kalac, J. Batur, Žuža, Janković, F. Budan (od 46′ L.Budan), Kalac (od 75′ Nekić), Zdunić, Rodić, B. Batur. Trener: Elvis Asić.
Dragovoljac je dočekao Podgradinu koja je u prvom poluvremenu pokazala da je došla s namjerom nadigravanja. Domaćini su isto imali svojih prilika, ali sve se to odvijalo oko 16 metara od vrata gostiju. Josip Zdrilić je bio blizu pogotku, kada je s 18 metara pogodio vratnicu vratara Marka Deme. U drugom poluvremenu domaćini su uvidjeli da moraju pojačati svoju igru i kad su krenuli na sve ili ništa, gosti su preko kontre došli do pogotka. Akciju je završio Rodić koji prolazi dvojicu igrača i topovskim udarcem s 15 metara iskosa matira vratara Kovačevića. Do kraja gosti se uspješno brane.
PAKOŠTANE 0
SABUNJAR 1
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 150. Sudac: Jerolim Čulina. Pomoćnici: Željko Barbarić i Šime Žilić. Strijelci: 0:1 Š. Fantov (38′).
PAKOŠTANE: Rosan, Vulin, Anić, Katuša, Vučkov, Maksan, R. Barešić, Kostović, Lacman, Mikulić, F. Bačkov. Trener: Marko Lacman.
SABUNJAR: Papić, Vučević, S. Glavan (od 56′ Mrdelja), Vuleta, Rogić, Surić (od 49′ Babić), Rančić (od 82′ Mustać), Pupovac, Fantov, Z. Glavan, Čirjak. Trener: Dragan Buterin.
Nakon nerealiziranih vrlo izglednih prigoda, u 4. minuti kad se lopta kretala po golnoj crti te u 17., 19. i 34. minuti, uslijedila je kazna za domaćine. Na jednu polukontru obrana je bila neodlučna, a do lopte se dokopao Fantov i u trku s 20 metara pogodio gornji lijevi kut. Do kraja prvog dijela domaći su imali veliku prigodu u 41. minuti kada je Mikulić sam s 11 metara tukao u vratara. U drugom dijelu igralo se između dva kaznena prostora bez izglednih prigoda na obje strane. U 90. minuti domaći su imali prigodu za poravnanje, ali je lopta sjela s gornje strane grede.
RAŠTANE 2
PAG 1
RAŠTANE GORNJE – Igrališe Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Denis Mršić (Biograd). Strijelci: 0:1 Radan (15′), 1:1 Zrilić (67′), 2:1 Zrilić (79′).
RAŠTANE: Pedić, Z. Čirjak (od 37′ I. Birkić), Raspović, M. Rogić, Žilić, Šare, Bilokapić, Zrilić, L. Birkić, M. Batur. Trener: Ante Serdarević.
PAG: Bačić, Čavić, Žunić, Lerga, Prendža, Vučković, Sorić, Horvat (od 46′ Škoda), Radan, Brkljača (od 46′ Radočaj), Šarlija (od 46′ Kvartuč).
U derbiju prvog kola potpuno pomlađena momčad Raštana uspjela je pobijediti sastav iz Paga s 2:1 i tako doći do prva tri boda. Gosti su zaprijetili već u drugoj minuti kada je M. Radan s 15 metara uzdrmao gredu. U 15. minuti Pažani su poveli 1:0, nakon ubačaja M. Čavića s desnog boka M. Radan glavom s dva metra neometen pogađa mrežu iskusnog vratara A. Pedića. Nakon toga domaćini se bude i stvaraju prigode pa u 28. minuti J. Čirjak s osam metara tuče pravo u vratara F. Bačića. U 31. minuti M. Batur s 15 metara pogađa gredu. U nastavku igre terenski bolji domaćini uspjeli su preokrenuti rezultat preko raspoloženog L. Zrilića koji je u 67. minuti nakon solo prodora s osam metara pogodio desni kut vratara Bačića. Zrilić je i u 79. minuti nakon ubačaja M. Batura s pet metara po zemlji postavio konačnih 2:1 za Raštane.
ZLATNA LUKA 1
ŠKABRNJA 1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja: 300. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Damir Kapetanović (Zadar) i Marin Miletić (Ražanac). Strijelci: 0:1 Pavlović (38′), 1:1 J. Pavić (79′). Crveni kartoni: Davor Smolić (Zlatna luka) i Šime Klarin (Škabrnja) 82. minuta naguravanje protivničkog igrača.
ZLATNA LUKA: Gašparović, D. Smolić, Gobin, Nadinić, T. Torbarina, Oljica (od 46′ J. Pavić), K. Torbarina (od 84′ T. Pavić), Čerkez, Skroče, Da. Smolić, A. Žilić. Trener: Robert Dijan.
ŠKABRNJA: Jaklin, Brkić, Mičić, Škara, Klarin, Jović, Perica, Vrsaljko, Pavlović, Dundov, Bilaver. Trener: Šime Ivković.
Domaći su u prvom poluvremenu bili bolji, ali su gosti preko A. Pavlovića došli u vodstvo. U drugom poluvremenu Škabrnjani su bili bolji. Propuštaju prigode da bi u 79. minuti J. Pavić na centaršut Gobina zakucao loptu iza nemoćnog vratara Jaklina.
VELEBIT 0
POLAČA 3
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić. Pomoćnici: Petar Paleka i Denis Vrkić. Strijelci: 0:1 Alen Šubić (47), 0:2 Alen Šubić (49).
VELEBIT: Juko, Jerković, Radočaj, Batarilo, Drlja (od 75. Jurić), Marić, Franjić, Dilber, Tulumović, Šušnjar (od 13. Đekić), Bolić. Trener: Zoran Vujčić.
POLAČA: Džaja, Grgurović, Gatara, Volpi Kobal, J. Bobanović, Ante Šubić (od 58. Pavičić), Alen Šubić, L. Bobanović, A. Prtenjača, Orlović (od 36. D. Prtenjača), Peraić (od 73. R. Prtenjača). Trener: Kristijan Tuta.
U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, uglavnom na sredini terena i bez izrazitih prigoda. U drugom poluvrmenu, točnije odmah na početku dva kiksa domaće obrane odlučila su pobjednika. Iz te dvije pogreške i iz kontre oba pogotka postigao je Alen Šubić. Domaći svoje šanse nisu iskoristili te sva tri boda odlaze u Polaču.
HAJDUK 2
DOŠK 1
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Boris Erceg (Pristeg) i Ivan Čačić (Zadar). Strijelci: 1:0 Remšak (44′), 1:1 I. Čolak (76′), 2:1 Viduka (83′ – 11 m). Crveni karton: Zvonimir Fantov u 82. minuti, igranje rukom u svom šesnaestercu.
HAJDUK: A. Zubčić, Maruna, J. Pedić, Bacalja, D. Batur, Žilić (od 80′ Viduka), D. Pedić (od 34 B. Zubčić), Baždari (od 67′ S. Zubčić), Remšak, K. Čulina, Klapan. Trener: Jure Čulina.
NOŠK: Dragaš, Rubelj, T. Buterin (od 67′ Z. Buterin), Pavasović, I. Buterin, I. Čolak, Musap, Vlatković, Rončević (od 72′ Marko Klapan), Fantov, Milanković (od 46′ B. Sinovčić). Trener: Željko Bakarić.
U općinskom derbiju teže od očekivanog kvalitetnija momčad Hajduka pobijedila je Novigrađane. Domaćini su slomili čvrsti otpor gostiju u 44. minuti kada je nakon izvedenog kornera i odbijene lopte mladi D. Remšak volej udarcem zatresao mrežu NOŠK-a. U nastavku igre Pridražani su bili bolji, ali su gosti ipak uspjeli u 76. minuti poravnati na 1:1 kada je odbijenu loptu od D. Batura iskosa s 10 metara I. Čolak smjestio u mrežu. Pobjedu i vodstvo od 2:1 Hajduku je donio I. Viduka u 83. minuti iz kaznenog udarca s 11 metara, a prethodno je Z. Fantov igrao rukom i tako spasio put lopte u mrežu.