18 C°

Borik krenuo porazom

Autor: Viktor Bogut

09.10.2008. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike nisu uspjeli iznenaditi Cedevitu u prvom kolu A-1 lige. Iako je domaćin vršio konstantni pritisak i pokušao se rano odlijepiti, na krilima Mira Dundova i Ante Devića, Borik je tijekom većeg dijela utakmice bio u egalu. Zadrani su u 26. minuti došli na -4 (52:48), nakon čega Cedevita odlazi na +10. Ipak, u posljednjoj četvrtini zadarski košarkaši u nekoliko navrata uspijevaju doći na -7, a uz to dobivaju priliku da se potpuno vrate u utakmicu. No, tada promašuju nekoliko otvorenih šuteva, što Cedeviti omogućuje osvajanje prvih bodova. Uz Dundova (17) i Devića (16 koševa) istaknuo se Marino Šarlija, koji je uz 15 koševa imao i šest skokova. Kod Cedevite  Amerikanac Bradly postigao je 21 koš.

CEDEVITA – BORIK-PUNTAMIKA 86:70

(23:19, 23:16, 19:20, 21:15)
PODSUSED – Dvorana Sutinska vrela. Gledatelja 300. Suci: Saša Šarac (Osijek), Krunuslav Holjevac (Slavonski Brod), Boris Knez (Požega).
CEDEVITA: Bašić, Primorac, Tomeljak 4, Šamadan 8, Čolak 14, Parezanović 10, Petrović 8, Kovačević 10, Bradly 21, Huljanin 6, Filipović, Novačić 16. Trener: Zdravko Radulović.
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 6, Dundov 17, Bulić 3, Pavić, Dević 18, Mrva 6, Šarlija 15, Jurjević 3, Žorž, Ceranja, Đugum 2. Trener: Tihomir Bujan.