Utorak, 23. travnja 2024

19 C°

Biograd poražen od Medveščaka na domaćem terenu

09.10.2011. 22:00

Momčad Biograda pružila je žestoki otpor prvoplasiranoj momčadi Medveščaka iz Zagreba, ali nije imala koncentraciju u igri i sreće u samoj završnici pa bodovi zasluženo odlaze gostima. Početak utakmice pripao je domaćinu koji je u 10. minuti vodio sa 4:1, a kasnije i sa 7:4. Prvo izjednačenje bilo je u 22. minuti kod rezultata 9:9, a prvi put gosti iz Zagreba poveli su u samoj završnici prvog poluvremena pogotkom ponajboljeg gostujućeg igrača i strijelca Ante Gadže, koji do kraja utakmice zadavao dosta problema domaćoj obrani. U drugom poluvremenu na samom početku gosti rade seriju od tri pogodaka, što je dodatno “ugrozilo” domaćina. Tada u seriju ulaze vanjska linija Buovac, Duvnjak i Brkljača nošena bodrenjem domaće publike pa na semaforu stoji rezultat u egalu, 16:16. Kada su svi na tribinama mislili da je domaća momčad našla igru, to se pokazalo sasvim suprotno. Domaći igrači loptu prenose brzopleto, rade učestale tehničke pogreške što je mlada, ali iskusna momčad iz Zagreba, znala kazniti i postići čak 4 pogotka zaredom. Trener Mikulić najprije zamjenjuje vratara Cotu i postavlja Tomića, ali bez većih pomaka. Uvodi i trećeg vratara najmlađeg 17-godišnjaka Marija Kneževića koji najprije “skida” sedmerac Lindu, a onda zaredom brani dva čista zicera, a domaćini brzim realizacijama poravnaju rezultat na 23:23 i 24:24. Nakon toga domaćini upadaju u “crnu rupu” s brzopletim realizacijama, što je uredno skidao vratar Medveščaka, a raspucana krila Jagić, Tokić i Tomić postigli su čak četiri pogotka zaredom i rezultat je bio 24:28 i već tada sve je bilo riješeno. Vidljivo je da domaćinu u posljednjih 10 minuta utakmice pala koncentracija, ali i snaga. Ovog vikenda momčad Biograda odlazi na još jedno teško gostovanje u Đakovo gdje će pokušati napraviti iznenađenje.

PRVA HRL

Rezultati 5. kola: Biograd – Medveščak NFD 26:28, Županja – Đakovo 26:24, Crikvenica – Osijek 34:28, Senj Wallenborn – Vidovec Bios 24:29, Ivančica Ivanec – Dugo Selo 34:38, Brod – Moslavina 29:30, Umag – Mladi rudar 29:29.
Vidovec Bios, Medveščak NFD 10, Dugo Selo 8, Moslavina, Đakovo, Županja, Senj Wallenborn 6, Umag, Mladi rudar 5, Osijek 4, Biograd, Crikvenica 2, Ivančica Ivanec, Brod 0
 U 6. kolu igraju: Đakovo – Biograd, Mladi rudar – Medveščak NFD, Osijek – Županja, Vidovec Bios – Crikvenica, Dugo Selo – Senj Wallenborn, Moslavina – Ivančica Ivanec, Umag – Brod.