HT PREMIJER LIGA Zadrani usred derbija »nestali« s terena

10.10.2019. 08:04

Prvi ovosezonski sraz dva najozbiljnija kandidata za naslov HT Premijer lige, između Zadra i Cibone otišao je na stranu Zagrepčana. I to bez većih problema, jer su Zadrani igrali tek jedno poluvrijeme i u završnih 20 minuta nekih 500-njak gledatelja u Draženovom domu je moglo gledati tek jednu momčad, onu koju predvodi Ivan Velić. Ona druga kojom dirigira Ante Nazor u tom drugom poluvremenu nimalo nije ličila na momčad i to je najveći problem u svoj sili problema koji su isplivali nakon potpune blamaže u Zagrebu.

Crne rupe
Inače je tijek utakmice bio prepun crnih rupa na jednoj i drugoj strani što će potvrditi i 9:0 domaćina na otvaranju. Sedam poena je ubacio Vucić i od starta pokazao kako je Zadar ranjiv na picku što je kasnije demonstrirao i Rebec. Od tog početnog šoka uspjeli su se vrlo brzo Nazorovi igrači rekuperati te do 8. minute čak prijeći u vodstvo (18:19). Predvodnici pozitivnog vala bili su Allen i Junaković, a dobre napadačke role odradio je i Farr. No, u obrani je stasiti Amerikanac bio poput prometnog znaka, te je Cibona otišla u novu mini-seriju vrativši prednost (26:21). Ipak, u drugu četvrtinu se ušlo ponajviše zahvaljujući Fundiću s poravnatim rezultatom (26:26). Pokrenula se energetski zadarska družina na parketu, te su Siriščević i Allen tricama donijeli najveće vodstvo Zadra u utakmici (33:38), ali i ono je bilo kratkog vijeka jer je ponovno nezaustavljiv po zadarsku obranu bio Vucić i Cibona je na odmor otišla s tri plusa (47:44). Gosti su mogli žaliti što nisu iskoristili bolji šut od Cibone kao što je bilo čudno zašto u završnici poluvremena na parketu nije bilo Fundića koji je u kratko vrijeme zabio 8 poena i pravio velike probleme Vukovima.

Potonuće u trećoj
Poroznost zadarske obrane koja je kao i u Podgorici dopustila 47 primljenih poena ukazuje da se ne radi o izoliranom slučaju. Te crne slutnje da nisu posloženi kako treba u ovoj utakmici igrači Zadra su demonstrirali u trećoj četvrtini koja je se može nazvati i potpunim blackoutom. A nije na samom početku poluvremena tako izgledalo jer je Allen povratio prednost (49:51). Međutim bio je to zadnji put da je Zadar bio u takvoj situaciji. Cibona je na krilima Ramljaka i Novačića napravila pravi blitzkrieg i s dvije trice te par kontri koje je završeno sa zakucavanjima napravila seriju 15:0 i tako prelomila utakmicu, dok je na semaforu stajalo još 15 minuta do kraja. Još bolniji je bio pokušaj otriježnjenja zadarske momčadi koja je pri rezultatu 51:64 nakon dva neiskorištena napada odustala od utakmice i Ciboni ponudila odlazak na 19 plusa (76:57) te je čak prijetila još veća katastrofa. Srećom po njih, Cibosi su imali milosti i tako su za prvi hrvatski derbi ove sezone bacili rukavicu izazova svojem rivalu, koji ne izgleda dobro i kojem ulaz u sezonu nije nimalo obećavajući. Tek s jednom pobjedom, nad Škrljevom, te porazom od Budućnosti i potonućem u Draženovom domu. Sutra već donosi novog zahtjevnog protivnika, stižu Vrijednosnice Osijek u Krešin dom, a u ponedjeljak je moglo bi se u ovom trenutku reći ključna utakmica, protiv tradicionalno neugodne Krke na Višnjiku.