Zadar nakon sigurnog vodstva osvojio samo bod

10.11.2018. 21:15

U 12. kolu Druge HNL Zadar je u Solinu  odigrao 2:2. S obzirom da je  momčad sa Stanova vodila sve do 88. minute 0:2, a onda u četiri minute  prosula dva boda, ovaj rezultat teško možemo smatrati uspjehom. Ivan  Lepinjica je najprije doveo Zadrane u vodstvo u 61. minuti, a isti igrač  povisio je prednost u 73. Kada su već svi na tribinama igrališta pokraj Jadra pomislili da bodovi putuju u Krševanov grad, Solinjani su se "izdigli  iz pepela" i s dva pogotka došli do vrijednog boda. Oba igrača koji su zabijali za domaćine trener Jurić uveo je u drugom poluvremenu i u potpunosti pogodio. Najprije je Ivan Grubišić smanjio zaostatak svoje  momčadi u 88. minuti, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Antonio Pavlinović zabio za konačnih 2:2. Nesreća ili nespretnost teško je dokučiti, ali činjenica je da su se Zadranima ovakve situacije već događale.

Izjednačeno poluvrijeme

I jedna i druga momčad poprilično otvoreno ušle su u ovaj dvoboj. Prvi je priprijetio domaćin, Ćurić je u 3. minuti tukao s 20 metara, Bender  je bio siguran. U 5. minuti uzvraća na drugoj strani Zadar. Majić i Petković su odigrali dupli pas nakon čega je Majić oštro pucao s ruba šesnaesterca. Guć brani njegov udarac odbivši loptu u korner. Igrala se 21. minuta kada su se domaćini opasno približili vodstvu. Mastelić je s lijeve strane ubacio oštru loptu u kazneni prostor Zadrana, a Plazibat glavom pucao preko gola.  Odličnom prigodom uzvraća Zadar na drugoj strani šest  minuta kasnije. Petković je odapeo s 12 metara, ali Guć fantastično brani  njegov udarac. U 33. minuti iskazao se Zadrov povratnik među vratnice  Josip Bender. Nakon slobodnog udarca Tomić je pucao glavom sa 7-8  metara, a Zadrov vratar refleksno brani njegov udarac. Dvije minute kasnije domaćin ponovno prijeti, Krajina je iz kaznenog prostora s lijeve  strane odapeo, ali lopta je preletjela Zadrova vrata. Do poluvremena nije  bilo izrazitih prigoda niti na jednoj strani.

Sadržajniji nastavak
U nastavak je Zadar ušao bolje i poletnije. U 56. minuti momčad  Krešimira Sunare je u jednoj akciji stvorila dvije prilike. Najprije je Jurić  odlično tukao s 25 metara, a Guć obranio odbivši kratko loptu. Nje se dokopao Petković koji asistira za Majića čiji udarac završava u bloku domaćina. Zadar je u tim trenucima bio vrlo blizu vodstva. Što se nije dogodilo tada, zbilo se četiri minute kasnije. Jurić je ubacio loptu s lijeve  strane u šesnaesterac domaćina, nje se na drugoj vratnici dokopao Lepinjica i nogom pogodio za vodstvo Zadrana – 0:1. U 71. minuti Majić je  opasno priprijetio udarcem s 20 metara, Guć je siguran. Minutu kasnije  Jurić iz slobodnjaka s 22 metra opasno tuče, Guć ponovno spašava svoju  momčad. U 73. minuti niti Guć nije mogao ništa. Jurić je lijepo centrirao  iz kornera, a Lepinjica zabio svoj drugi pogodak na utakmici. Ovoga puta  glavom. Do 88. minute ništa ozbiljnije se nije događalo i sve je mirisalo  na pobjedu Zadra. Ali ovo je ipak nogomet i samo malo opuštanje može  biti kobno. Maganić je probio lijevi bok i uposlio Grubišića u srcu peterca koji neometano pogađa za 1:2. Naravno, domaćin je nakon toga krenuo na sve ili ništa. I to je urodilo plodom. Čeko je u 92. minuti ubacio s  desne strane loptu u šesnaesterac Zadra, Pavlinović ostao sam na petercu i pospremio loptu u mrežu nemoćnog Bendera – 2:2. Tužan kraj za Zadrane.

SUNARA: Moramo biti nesretni nakon dva izgubljena boda
– Moramo biti nesretni nakon dva izgubljena boda u završnici utakmice. Imali smo  sve u svojim rukama, rezultat je bio 2:0 praktički do 88. minute. Očito je da smo mi  već u 80. minuti pomislili da je utakmica završila i opustili se. Dogodila nam se nepažnja u zadnjoj liniji i primili smo najprije prvi gol, a onda i drugi. Oba su bila vrlo  slična nakon centaršuta s boka u naš šesnaesterac. Moramo se okrenuti prema zadnjem kolu u kojem na svom travnjaku dočekujemo Međimurje. A onda nakon toga  napraviti analizu i vidjeti što i kako dalje. Ovaj tjedan bit će potrebna dobru psihološku pripremu za to posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva.

Druga HNL

12. kolo: Solin – Zadar 2:2,, Hrvatski dragovoljac – Dinamo II 0:1, Šibenik – Varaždin 2:0, Sesvete – Kustošija 3:0, Lučko – Dugopolje 1:1, Međimurje – Osijek II (sinoć), BSK – Hajduk II (danas).
 14.Solin 11 2 4 6 11:18 10

13. kolo: Zadar – Međimurje (subota 17. studenoga, 13.30 sati).

SOLIN 2
ZADAR 2

SOLIN – Igralište pokraj Jadra. Gledatelja: 300. Sudac: Zdenko Lovrić  (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Janić (Ilok) i Dalibor Totić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Lepinjica (61'), 0:2 Lepinjica (73'), 1:2 Grubišić (88'), 2:2 Pavlinović (90'+2'). Žuti kartoni: Zoungrana (Solin), Iveljić, Majić, Jurić, Sarić, Pranić (Zadar).
SOLIN: Guć, Jurić, Tomić, Bauk, Ćurić, Mastelić (od 60' Maganić),  Ninčević, Zoungrana, Krajina (od 60' Pavlinović), Čeko, Plazibat (od 78'  Grubišić). Trener: Mladen Jurić
ZADAR: Bender, Sarić, Tokić, Iveljić, Begić, Pranić, Lepinjica, Majić, Jurić (od 91' Jurjević), Petković (od 73' Renić), Repić. Trener: Krešimir Sunara.