KK ZADAR Potpisao bek-šuter Kodi Andrew Justice

10.11.2020. 08:43

Na Višnjiku su nakon što je cijeli posao bio zgotovljen još prošli četvrtak konačno i službeno obznanili potpis novog američkog pojačanja, čak šestog u posljednja tri mjeseca koje dolazi s one strane Atlantika. To novo ime u redovima Zadra je 25-godišnji bek-šuter Kodi Andrew Justice koji je prošlu sezonu odigrao u talijanskom prvoligašu Pallacanestro Trieste, gdje je bilježio u prosjeku 9.3 poena, 2.4 skokova, uz 34% šut za tri poena. Ovo će 198 cm visokom Justiceu biti ukupno treća sezona u Europi jer je prije Italije bio član ruske Parme, a drugi dio sezone 2019./20. odradio je također u VTB ligi braneći boje poljske Zielona Gore. Do odlaska u Europu proveo je četiri godine na sveučilištu Arizona State, a u svojoj posljednjoj sezoni za Arizona State Justice je imao prosjek od 12.7 poena, uz 38% šuta za tri poena. Justice danas stiže u Zadar i trebao bi vrlo brzo biti aktiviran od strane Veljka Mršića kojem je nasušno potreban igrač takvog profila, a na izlaznim vratima kluba je Eyassu Worku koji bi trebao svoju karijeru nastaviti u Švicarskoj gdje je svoje novo košarkaško gnijezdo pronašao još jedan donedavni stanovnik zadarske svlačionice Jonathan Galloway.

Split preokrenuo Cibonu

U hrvatskom okršaju 6. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na Gripama pobijedio Cibonu sa 77:74. Žuti su stigli do svoje treće pobjede iako su gubili sa 19 koševa razlike u prvom poluvremenu. U posljednjoj minuti treće četvrtine Split je stigao i do prvog vodstva na utakmici (60:59), tri minute prije kraja bilo je 70:70, da bi se u zadnju minutu ušlo s plus tri za domaći sastav (76:73) što se pokazalo dovoljnim za slavlje Splićana koji su sljedeći protivnik Zadra u 10. kolu HT Premijer lige u četvrtak na Višnjiku s početkom u 18 sati.