Tri pobjede i jedan poraz Jelčićevih pulena

Kadeti Zadra uspješni na EYBL turniru u Mađarskoj
Nagradu za najkorisnijeg igrača cijelog turnira zaslužio je Roko Lukić koji je u četiri utakmice u prosjeku bilježio 18 poena i šest skokova. Lukić je također izabran u najbolju petorku turnira uz suigrača Juricu Zagoršaka
KISS GERGO CSABA
Uspješan nastup kadeta Zadra u Mađarskoj

Nakon što su u prve dvije utakmice kadeti Zadra upisali uvjerljive pobjede nad mađarskim sastavom Atomeromu Paks (103:68) i vršnjacima iz rumunjskog CSU Sibiu (137:35), u trećoj utakmici na međunarodnom turniru European youth basketball league koji se održavao u Mađarskoj svladali su talijansku Stellazzuru rezultatom 91:74, dok su u četvrtoj utakmici upisali poraz protiv bugarskog BUBA Basketballa. Mladi Zadrani predvođeni trenerom Marijom Jelčićem kontra Stellazzure držali su kontrolu nad utakmicom u prvom poluvremenu, s čak 19 viška na svom kontu (47:289. U nastavku talijanski sastav nije dopustio Zadru da ode na veću prednost, tijekom treće četvrtine kadeti Stellazzure su serijom 10:2 smanjili zaostatak (55:45), a na samom početku posljednje četvrtine Zadrani su ponovno povećali svoju prednost na koju Talijani više nisu imali odgovora. Najbolji igrač u redovima Zadra je bio Roko Lukić koji je upisao double-double učinak s 25 poena i 11 skokova. Jurica Zagoršak je susret završio sa 17 poena i četiri asistencije dok je Matija Zorić zabio 14 poena. U posljednjoj utakmici protiv bugarskog BUBA Basketballa, mladi zadarski sastav je u prvom poluvremenu zaostajao 10 poena (32:42). Momčad Maria Jeličića se nije predavala u nastavku te je uspjela stvoriti uvjete za napetu završnicu. U posljednjoj četvrtini bili su bolji od Bugara (25:17), što nažalost nije bili dovoljno kako bi i preokrenuli rezultat. Roko Lukić je u ovoj utakmici ponovno briljirao, zabio je 32 poena uz četiri skoka i četiri asistencije. Jurica Zagoršak je također odigrao sjajnu utakmicu u kojoj je upisao 20 poena i osam skokova. Nagradu za najkorisnijeg igrača cijelog turnira zaslužio je Roko Lukić koji je u četiri utakmice u prosjeku bilježio 18 poena i šest skokova. Lukić je također izabran u najbolju petorku turnira uz Juricu Zagoršaka koji je na ovom turniru u prosjeku bilježio 16.8 poena i 5.8 skokova.