Sve bliža repriza 2005.

Autor: Čedo Fabulić

09.12.2012. 23:00

Zaslužena pobjeda zadarskog A-2 ligaša protiv nekadašnjih suparnika u A-1 ligi. Zbog loših vremenskih prilika gosti su kasnili te je utakmica kasnila jedan sat i jednim dijelom poklopila se s utakmicom Zadra i Szolnokija, što je razlog da posjet nije bio veći. Susret je započeo izjednačeno, koš za koš te su gosti nakon prve četvrtine imali samo dva koša prednosti. U drugoj četvrtini također izjednačeno, ali Križevčani na poluvremenu stječu prednost od četiri koša (31:35).
U nastavku u nedostatku visine Zadrani igraju agresivnije u obrani i brže u igri, ali i gosti uzvraćaju preko razigranog Svobode i njegovih nekoliko trica te na kraju treće četvrtine imaju devet koševa prednosti (45:54). U biti ili ne biti posljednjoj dionici Puntamičani pojačavaju tempo i nišanske sprave te se približavaju gostima, a tri minute prije kraja prelaze u vodstvo 63:62 zahvaljujući dobrim dionicama Gligore Bulića, Petanija i posebno mladog Škare koji pogađa tri vrlo važne trice. U vrlo uzbudljivoj završnici kod rezultata 66:65 malo prije zvuka sirene konačno slavlje Zadrana i to nakon brze kontre i polaganjem Tea Petanija za vrlo vrijednu pobjedu i prolaz u idući krug. Sljedeća prepreka Soniku je A-1 ligaš Kvarner. Igra se jedna utakmica, predviđeni termin je 15. prosinca, a Puntmičani su domaćini. Pobjednik te utakmice igrat će u četvrtfinalu protiv Zadra. Kako je ove godine Sonik krenuo u Kupu sve je bliža repriza 2005. kada su “zeleni” kao A-2 ligaš igrali završni turnir ovog natjecanja.

SONIK P. – KRIŽEVCI 68:65

(15:17, 16:18, 14:19, 23:21)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 150. Suci: Goleš i Stojić (oba Šibenik), Roglić (Split).
SONIK PUNTAMIKA: Anđelić 10, Ivanić, Gligora 11, J. Bulić 5, Marin, Petani 14, J. Dražović 12, Škara 14, Marčev, Zagorac 2. Trener: Marko Žorž.
KRIŽEVCI: Krstanović 14, Čusek, Fodor 9, Svoboda 19, Hrkač 2, Zrnić 6, Maslić, Demo, Sertić 5, Rembert 5, Cvjetković 6, Grgat.