HT PREMIJER LIGA Zadar slavio u gostima kod Hermes Analitice

10.12.2017. 19:05

Košarkaši Zadra nastavili su niz pobjeda i na gostovanju kod Hermes Analitice (63:87). Bila je to ukupno sedma pobjeda u domaćem prvenstvu do koje su igrači Aramisa Naglića došli niti 48 sati nakon slavlja protiv Petrol Olimpije u ABA ligi.
Po prvih 20 minuta nije djelovalo da će dva nova boda lagano sjesti na konto Zadrana. Domaći košarkaši svojski su se trudili držati u egalu što im je i polazilo za rukom prvih 10-ak minuta. Zadar je prvo odvajanje imao polovicom prve četvrtine nakon dvije vezane trice Bašića (10:15). Šekelja i Krstanović vraćaju Hermes na početak (20:20), a na prvi predah ipak se otišlo s četiri poena viška za Zadar, nakon trice Vukovića (20:24). Uslijedilo je novo izjednačenje polovicom druge dionice. Serija 6:0 domaćina donijela je nove brige Nagliću, ali za mirniji nastavak pobrinuli su se Brzoja, Knowles i Ivanov za 34:41.
Sa sedam poena prednosti nisu Zadrani ostavljali dojam da će uslijediti nastavak bez stresa. Ipak, odgovorili su u trećoj četvrtini puno boljom igrom, pogotovo u obrani. Presudna je bila serija 14:0 Zadra u koju su Ivanov i Božić ugradili 12 poena. Tada s 19 razlike (39:58) na kontu gostiju bilo je i igračima Hermesa jasno da je utakmica rezultatski riješena. Iako je do kraja treće četvrtine malo zadarska prednost opala (45:61), početak posljednjih 10 minuta otvorio je šuterski raspoložen Bašić. Nadovezao se Božić sa još dvije trice dok je Brzoja zabio četiri bacanja. Semafor je u tim trenucima pokazivao velikih 48:77 za igrače Zadra te je uslijedilo odrađivanje posljednjih minuta koje su idealno poslužile za nastup mladih Tonija Jelenkovića i Roka Erslana. Ovaj potonji je s dvije asistencije i jednom ukradenom loptom odlično je iskoristio te tri minute provedene na parketu.
Na kraju je ispalo kako se i očekivalo prije početka utakmice. Zadar je u skladu sa formom u kojoj se nalazi posljednje vrijeme kao i kvalitetnijim rosterom odradio posao autoritativno. Usput je Naglić uspio odmoriti nekolicinu prvotimaca poput Krajine, Bostica, Ivanova koji su participirali sa minimalnom minutažom. Najučinkovitijima su se pokazali Božić s 22 (4-6 trica), Brzoja s 14 i Bašić s 12 poena (4-8 trica) dok je kod domaćina iznad prosjeka jedini bio Stipe Krstanović sa 16 ubačaja.

HERMES A. 63

ZADAR 87

(20:24, 14:17, 11:20, 18:26)
ZAGREB – SD Prirodoslovne škole Vladimira Preloga. Suci: Tomislav Vovk (Sl. Brod), Krešimir Katić (Sl. Brod) i Branimir Galić (Zagreb).
HERMES ANALITICA: Perić, Kordić 7 (2-3), Raič 7 (1-2), Đurinović, Svoboda 12, Garafolić 2, Španja 6 (2-2), S. Krstanović 16 (2-2), Turić 2 (2-2), Šekelja 4 (0-2), Rajić 7 (1-3), A. Krstanović.
ZADAR: Knowles 7 (1-2), Bašić 12, Ivanov 11 (5-5), Kraljević 6 (2-3), Jelenković, Krajina 5, Bostic 2, Vuković 7, Brzoja 14 (3-4), Špralja 5, Erslan 1 (1-2), Božić 22 (2-2).
Šut za dva: Hermes Analitica 20-44 (45%); Zadar 20-34 (58%).
Šut za tri: Hermes Analitica 5-18 (27%); Zadar 11-25 (44%).
Slobodna bacanja: Hermes Analitica 8-14 (57%); Zadar 14-18 (77%).
Skokovi: Hermes Analitica 34 (23+11); Zadar 35 (30+5).
Osobne pogreške: Hermes Analitica 20; Zadar 16.