3 C°

Zadranke propustile veliku priliku

10.12.2018. 08:31
Zadranke  propustile  veliku priliku

Košarkašice Zadra nisu uspjele u Splitu iznenaditi lidera prvenstva i jedinu neporaženu ekipu Prve lige. Nakon 40. minuta velike  borbe, Zadranke su izgubile sa 70:67, a imale su šansu i doći do produžetka. Naime, 15 sekundi prije kraja regularnog dijela dvoboja, bivša  košarkašica Zadra Nina Dedić pogodila je dva slobodna bacanja i odvela  Split na +3 (70:67). Trenerica Zadra Marija Mazija pozvala je minutu odmora, a priliku za poravnanje imala je Ivana Dujić, koja je na žalost promašila šut za tri poena. Uhvatila je loptu Lara Nikpalj Vukorepa, nad kojom košarkašice Splita rade prekršaj. Zadarska igračica promašuje oba  slobodna bacanja, ali i tada Zadranke skaču u napadu, Lucija Perica dodaje loptu Ivani Dujić, koja ponovo promašuje, nakon čega vremena više  nije bilo. Šteta, jer su košarkašice Zadra imale u završnici šansu da izbore  produžetak, a u produžetku bi sve bilo otvoreno.
No, mnogo važnije stvari su se događale u proteklih 39 minuta i 45 sekundi. Naime, Zadranke su odlično otvorile utakmicu. Nakon prvih deset minuta imale +9 (17:26), a sve do kraja treće četvrtine su držale konce  igre u svojim rukama. Ipak, Split u završnici pojačava ritam, Zadranke se  ne uspijevaju oduprijeti i zadnjih deset minuta gube sa 23:13 te također  gube priliku da zauzmu sam vrh ljestvice.
A priliku za ostanak u gornjem domu imat će košarkašice Zadra u  idućem kolu, kada im u goste stiže Mursa.