Kobna druga četvrtina

10.01.2012. 23:00

Košarkaši Sonik-Puntamike u prvom ovogodišnjem prvenstvenom ispitu nisu uspjeli iznenaditi favoriziranog domaćina Jolly JBS. Dva boda su na kraju pripala Šibenčanima iako su Puntamičani imali prednost od 14 poena u prvoj četvrtini te su se nakon katastrofalne druge četvrtine uspijevali držati ostatak utakmice u živom rezultatu.

Otvaranje je bilo idealno  za igrače Nevena Plantaka.  Pešut, Šarlija i Ramljak donijeli su zelenima 0-7 prednost, a do kraja prve dionice ta razlika se i udvostručila. Velike probleme  Šibenčanima je pravio Marić  koji je ubacio 9 poena te uz  ubačaje Šarlije i Ramljaka  donio veliku prednost svojoj  momčadi 8-22. Gulam je  pred sam kraj prve dionice  smanjio na 10-22 i tako otvorio put ka velikom povratku domaćih košarkaša. Druga četvrtina je kao i u nekoliko navrata tijekom prvog  dijela sezone bila kobna po  Puntamičane. Puštala je  obrana zelenih na sve strane,  a koš su nemilice trpali svi  Šibenčani koji su se našli na  parketu u tom razdoblju. Vrlika je na startu ubacio koš i  dodatno (13-22), nastavili  su Katura i Gulam (17-22), a  onda je na svoje došao i bivši  kapetan zelenih Mrva sa pet  poena u nizu za poravnanje  rezultata (22-22). Dugi post  od pet minuta bez koša prekinuo je Šarlija pogođenim  jednim bacanjem (22-23), a  tada je svoju solo partituru  odradio Amerikanac Ross sa  dvije dvice i jednom tricom  za odlazak Šibenčana na  plus šest (29-23). Ta serija  od 21-1 za domaćina je  značila i sigurno kretanje ka  pobjedi za koju su se do  kraja itekako još morali pomučiti. Šest poena prednosti  za Jolly ostalo je i nakon  prvih 20 minuta, a novi nalet  Puntamičana nastupio je  početkom treće četvrtine  kad su potegli Marić, Ramljak, Pešut i Čakarun. Svaki sa svojim ubačajem primakli su se na dva poena  zaostatka (40-38). To je bilo  najbliže što su se uspjeli primaknuti domaćinu do kraja  utakmice. Opet je kod  Šibenčana glavni dio posla  odradila razigrana trojka Ross, Mrva i Vrlika te je na  semaforu u 27. minuti svijetlilo 10 viška za Jolly  (53-43). Zahvaljujući  Pešutu koji je ubacio tri bacanja u posljednju dionicu se  ušlo sa dohvatljivih sedam  zaostatka za zelene, no u  prvom napadu još jedan  bivši Puntamičanin Petani  zabio je tricu za povratak na  plus 10 domaćina (58-48).  Tih deset viška uspješno su  održavali domaći košarkaši  sve do kraja zahvaljujući  čvrstoj obrani na koju Plantakovi igrači nisu imali pravi  odgovor još tamo od devete  minute do koje su zabili više  od trećine svojih poena u  cijelom susretu. Veliki problem su Puntamičanima  predstavljala i nepreciznost  sa trice, pa su kuriozitetno  završili susret bez ijednog  ubačaja za tri poena, promašivši svih 13 upućenih  šuteva. Također bode u oči i  čak 15 promašenih slobodnih bacanja što je sigurno  bio veliki uteg na stranu  Šibenčana. Od boljih pojedinaca na terenu treba istaknuti Pešuta koji je ubacio  17, a Marić i Ramljak su dali  svaki po 11 poena. Kod domaćina Mrva je bio najefikasniji sa 19 ubačaja i imao  13 skokova, dok je Ross ubacio 13 te Vrlika 12 poena.

JOLLY JBS – SONIK-PUNTAMIKA 74:63

(10:22, 26:8, 19:18, 19:15)
ŠIBENIK – Dvorana na Baldekinu.
JOLLY JBS: Josipović 5 (1-2), Petani 8 (3-4), Katura 5,  Vlaić, Vrlika 12 (4-5), Režić 2, Mrva 19 (7-7), Puljko 4,  Igor 2, Gabrić, Ross 13, Gulam 4. Trener: Hrvoje Vlašić.
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 3 (3-4), Marić 11 (3-3),  Čakarun 8 (4-7), Pešut 17 (5-8), Zagorac, Dražović 2  (0-2), Glavan, Vraneš 4, Jurjević 2 (2-2), Grabovac (0-2),  Ramljak 11 (3-6), Šarlija 5 (1-2). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Jolly JBS 25-49 (49%); Sonik-Puntamika 21-49  (40%).
Šut za 3: Jolly JBS 3-14 (21%); Sonik-Puntamika 0-13  (0%).
Slobodna bacanja: Jolly JBS 15-18 (83%); Sonik-Puntamika 21-36 (38%).
Skokovi: Jolly JBS 45 (30+15); Sonik-Puntamika 35  (21+14).