Kostelić 29. u spustu

10.02.2012. 23:00

Vodeći skijaš u Svjetskom kupu Ivica Kostelić zauzeo je 29. mjesto u spustu na stazi u Krasnajoj Poljani, gdje će se za dvije godine održati natjecanja u alpskom skijanju na Zimskim olimpijskim igrama, te je osvojio dva boda u borbi za obranu velikog Kristalnog globusa kojega je osvojio lani. Za pobjednikom, Švicarcem Beatom Feuzom Koastelić je zaostao 2.67 sekundi.
Drugo mjesto u Krasnajoj Poljani zauzeo je Kanađanin Benjamin Thomsen sa 27 stotinki zaostatka za Feuzom, a treće Francuz Adrien Theaux sa 59 stotinki slabijim vremenom od Švicarca.
Preostala dva hrvatska predstavnika, Ntko Zrnčić-Dim i Tin Široki nisu uspjeli osvojiti bodove. Zrnčić-Dim je zauzeo 42. mjeato sa 4.57 sekundi zaostatka, a Široki 46. mjesto sa 7.63 sekunde iza Feuza.
U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Kostelić je vodeći sa 943 boda, dok je na drugo mjesto stigao Feuz sa 893, a treći Austrijanac Marcel Hirscher ima 825.
U nedjelju se u Krasnajoj Poljani vozi super-kombinacija.