Pula Zadru otvorena knjiga

10.02.2013. 23:00

Odličan početak Zadrankama donio je plus 11 nakon šest minuta (20:9). Domaće su se postavile mudro u obrani gdje su prekidale lopte za visoke Ramljak i Zubak, Marija Erslan je potpuno isključila Buzov na poziciji organizatorice igre, a u napadu je Cvjetković, koja je lani igrala za Pulu, u prvih pet minuta ubacila deset poena. Sve je u prvim minutama izgledalo odlično za domaće. Ipak, pred kraj prve četvrtine Buzov je imala nekoliko solo dionica, pa su gošće na prvi mali odmor otišle sa minus četiri, a početkom druge četvrtine Pula se primakla i na 24:22. Zadar je ponovno imao problema s otvorenim šutovima, no to nije obeshrabrilo Zadranke koje su u 15. minuti ponovno otišle na plus 10 (36:26) nakon nekoliko mirnih napadačkih reakcija Antonije Erslan. Dojam je da je Zadar u prvom poluvremenu mogao i više od konačnih 42:34, posebno zbog taktike Puljanki koje su forsirale kontre, koje su teško pratile Ramljak i Zubak.
I na početku drugog poluvremena Zadar je bio u pravom ritmu. Serijom 6:0 u dvije minute „bijelo-plave” povećale su prednost na 48:34 i tako sasvim primirile Pulu kojoj više nije mogla pomoći ni brza Buzov. Koliko je Zadar dobro reagirao u čuvanju Ramljak pokazuje i podatak da je jednu od svojih najjačih aduta Ivan Đukić, trener gošći, poslao na klupu. Igračice Marije Mazije nisu dopuštale Puljankama ni u jednom trenutku promjenu ritma koji je potpuno bio na strani Zadranki. Tako se dvoboj s jednim od konkurenata u borbi za peto mjesto, ali i izbjegavanje pretposljednje pozicije, pretvorio u kontroliranu pobjedu, drugu ove sezone koju je Zadar upisao protiv Pule.

ZADAR – ROCKWOOL PULA 77:54

(24:20, 18:14, 17:10, 18:10)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 200. Suci: Goleš, Braica, Mirčeta (Šibenik).
ZADAR: Štrmelj 4 (1-2), Sesar 6, Ma. Erslan, Balić 14, Cvjetković 15 (5-8), Nikpalj 8, A. Erslan 16, Majstorović 12 (2-3), Bodrožić, Mt. Erslan 2 (0-2), Frakin, Žilić. Trenerica: Marija Mazija.
ROCKWOOL PULA: Đukić, Buzov 17 (10-12), Tokić, Mišić, Pickering 9, Zubak 15 (2-5), Šturbej, Percan (1-2), Ramljak 11 (4-6), Jakeljić. Trener: Ivan Đukić.
Šut za dva: Zadar 30-60 (50%); R. Pula 17-36 (47%).
Šut za tri: Zadar 3-14 (A. Erslan 2, Štrmelj); R. Pula 1-13 (Pickering).
Slobodna bacanja: Zadar 8-15 (53%); R. Pula 17-25 (68%).
Skokovi: Zadar 28 (8); R. Pula 40 (10).
Osobne pogreške: Zadar 21; R. Pula 19.