Subota, 27. travnja 2024

8 C°

AUSTRALIAN OPEN Pera ispustila Dijas

11.02.2021. 10:18

Bernarda Pera (WTA 66.) nije uspjela izboriti 3. kolo Australian Opena i tako ponoviti rezultat iz 2018., koji kojoj je i najveći doseg na Grand Slam turnirima. U 2. kolu Zadranku, koja nastupa pod zastavom SAD-a, nakon dva sata i pet minuta sa 6:4, 3:6, 6:3 pobijedila je Kazahstanka Zarina Dijas (WTA 83.). Bio je to njihov drugi dvoboj nakon što je u 1. kolu US Opena 2020. Pera bila bolja sa 7:6., 6:0. Imala je Pera i ovaj put veliku priliku nakon što je u trećem setu oduzela suparnici servis i povela 3:1, a bila je blizu i dvostrukog breaka. Međutim, Dijas je brzo vratila izgubljenu prednost na početnom udarcu, a potom kod 4:3 ponovno napravila break i s pet gemova u nizu izborila 3. kolo. U prvom setu dvoboj je bio izjednačen do 4:4 kada Pera gubi servis (prethodno je kod vodstva 4:3 propustila break loptu). Nove dvije prilike za oduzimanje servisa imala je u odlučujućem desetom gemu, no suparnica je obranila početni udarac i osvojila set. U drugom setu Peri je bio dovoljan jedan break budući da je bila sigurna na svom servisu. Završna statistika pokazuje da je Pera imala 32 izravna poena (Dijas 18), ali je Zadranki veliki uteg na putu prema pobjedi bila čak 51 neprisiljena pogreška (Dijas 26). Tijekom meča Dijas je imala 14 break lopti od kojih je iskoristila tri (Pera 3-5)… Nakon ispadanja iz pojedinačne konkurencije Peru u Melbourneu očekuje nastup u parovima s Nizozemkom Rosalie Van der Hoek.
Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić, koji su postavljeni za druge nositelje turnira muških parova na Australian Openu, nastavili su pobjednički niz u 2021. godini svladavši u 1. kolu Tajvanca Yan-Hsun Lua i Amerikanca Sama Querryja sa 7:6 (4), 6:3. Mektić i Pavić, koji su svoju suradnju započeli osvajanjima turnira u Antalyji i Melbourneu, u 2. će kolu za suparnike imati Amerikance Mackenziea McDonalda i Tommyja Paula.