Zadarski otoci treći na Prvenstvu Hrvatske

Na završnici Prvenstva Hrvatske za srednje škole u plivanju, održanoj 8. i 9. ožujka u Čakovcu, učenici OŠ Zadarski otoci osvojili su treće mjesto. Natjecali su se sljedeći učenici: Mateo Škaro, Šime Škara, Dorijan Marin, Gabrijel Crnjak, Sandro Barić, Toni Pedišić, Duje Grgić, Noa Kuman i Domagoj Lijić uz voditelja Marinka Bilića, prof. Natjecanje je počelo disciplinom 50 m slobodno u kojoj su Škaro i Škara osvojili 5. i 8. mjesto. Na 50 m leđno Marin je bio treći, a Crnjak deseti. Na 50 m prsno Barić je osvojio drugo, a Toni Pedišić dvadeseto mjesto. Pobjedu na 50 m leptir upisao je Grgić dok je Kuman u istoj disciplini bio 15. Prvo mjesto s velikom prednošću Zadrani su osvojili u štafeti 4x50 m mješovito (Grgić, Barić, Marin, Pedišić) dok je štafeta 4x50 m slobodno zbog nepravilnog starta diskvalificirana. U konačnici dovelo je to do gubitka drugog mjesta u ukupnom plasmanu te pad na treću poziciju.

Redoslijed: 1. OŠ Marina Držića (Dubrovnik) 212, 2. OŠ Viktorovac (Sisak) 180, 3. OŠ Zadarski otoci 178 bodova.