Konačno prvi bodovi

Pobjeda vaterpolista Zadra 1952 u 16. kolu Triglav A2 lige
Unatoč povremenim dramama, Zadar 1952 je cijelu utakmicu održavao prednost pred Kotoranima. Raduju mladi koji su dali značajan doprinos. Zelić u napadu i u obrani Škaro, pridružili su se Anđeliću i ostalima u prvoj pobjedi u sezoni
Arif SITNICA
Zadar 1952 u susret je ušao čvrsto i tako ostao do kraja

Zadar 1952 konačno je osvojio prve bodove u ovogodišnjem nastupu u Triglav A 2 ligi. Za razliku od prošlih utakmica Zadar 1952 je vrlo čvrsto ušao u susret s Kotoranima koje na klupi vodi proslavljeni crnogorski vaterpolist hrvatskog podrijetla Mirko Vičević. U prvoj četvrtini je bilo dovoljna da Brzica sastavi dvije obrane za redom i da Zadrani stvore dva gola razlike koje će održavati do kraja susreta. Kotorani se konsolidiraju te u drugoj četvrtini njihov najbolji igrač Dušan Milaš izjednačava za 3:3, ali Šunde nakon dva uzastopna promašaj i Anđelić ponovno dižu Zadra na 5:4. No u trećoj četvrtini ulazi u igru klupa Zadra 1952 pa tako mlađahni Lovre Zelić dva put rutinerski pogađa mrežu. Kao što to obično biva u vaterpolu, treća četvrtina postaje odlučujuća jer na njenom kraju Zadar ponovno bježi na 8:5. Ipak nikad ne reci nikad, i Cattaro u posljednjoj četvrtini dolazi do 8:7. Nakon drame, Vice Donat Magaš i ponajbolji Zadrov igrač Zvonimir Anđelić "pečatiraju" rezultat na konačnih 10:8.

Zadar 1952 je utakmicu dobio prvenstveno u obrani i solidnom realizacijom igrača više. Iznad svega raduje činjenica da su značajan doprinos u ovoj utakmici dali mladi igrači koji su u svojim kategorijama među najboljima u državi. Zelić i u obrani Škaro, doprinijeli su da Zadar 195 može konačno slaviti na Višnjiku. Putokaz je to upravi kluba koja mora dovesti najmanje dva igrača u koja će se ugledati mladi dupini s Kolovara kao bi igrali značajniju ulogu u regionalnoj Triglav A2 ligi.

- Bilo je puno grča. Nekoliko smo puta već bili pobjednici u utakmici, ali momčad koja do sad nije pobjeđivala, treba to naučiti. To je umijeće isto kao i samo igranje vaterpola. Naime, u trenutku kad već imaš utakmicu u džepu, događaju se greške i koje na kraju rađaju malu paniku. Na jednu strani igra s igračem više je bila dobra, ali smo dva puta odigrali loše u trenutku kad se susret prelamao. Već na otvaranju treće četvrtine smo mogli otiči na četiri gola razlike. Međutim, kad se sve zbroji, ovakav ishod je možda još slađi - izjavio je Goran Jovančević, trener Zadra 1952.

Ostali rezultati 16. kola: Valjevo G. - Vojvodina 10:13, Solaris - Medveščak 9:6, Šabac - C. Zvezda 4:10.