Ne može Zadar promašiti koliko može obraniti

U 19. kolu Prve lige osma pobjeda ekipe s Višnjika
Sve što su "bijelo-plave" uspjele obraniti teško da bi bilo dovoljno za pobjedu da se još jednom u ključnim trenucima dalekometnim ubačajima nije "javila" Ivana Dujić
Arif SITNICA

Dvoboj s Požegom iz zadarskog kuta može se dvojako promatrati. S jedne strane igračice s Višnjika upisale su drugu uzastopnu pobjedu i to ponovno nakon dobre igre u završnici kada su serijom 6:0 riješile sve dvojbe. Prijetila je opasnost da i peti put (Šibenik, Medveščak, Pula, Split) Zadar izgubi na domaćem terenu, ali rasprodaja je zaustavljena. Ako je ostatak sezone u službi priprema za završnicu Kupa, a jest, onda je svaka pobjeda itekako dobrodošla, ako ništa drugo makar zbog samopouzdanja. Kritičari će glavne zamjerke naći u prilično nervoznom izdanju domaćih čija igra još jednom nije bila na željenoj razini. Dovoljno je reći da igračice Marije Mazije utakmicu nisu uspjele prelomiti ni uz vrlo nizak postotak šuta protivnica. Istina je da Požega nije bezopasna, što se i potvrdilo, no ipak to nije ekipa iz vrha ljestvice. A tamo ove sezone neće biti ni Zadra pa možda egal završnica i nije iznenađenje.

- Agresivna obrana i traženje dubine u napadu bili su na zavidnoj razini, ali nažalost nisu urodili plodom kako su mogli, prije svega zbog loše realizacije - rezimirali su na facebook stranici Zadra.

Sve što je Zadar uspio obraniti teško da bi bilo dovoljno za pobjedu da se još jednom u ključnim trenucima dalekometnim ubačajima nije "javila" Ivana Dujić. Kada su ona, Vrsaljko (neuobičajeno neprecizna sa slobodnih bacanja) i Dedić raspoložene Zadar ne gubi tako lako, što se preksinoć još jednom potvrdilo. Gošće su vodile praktično tri četvrtine da bi "bijelo-plave" svoje redove konačno posložile početkom posljednjih deset minuta. Zadranke su tada iskoristile četiri minute bez koša protivnica i serijom 9:0 povele 53:47. Požegu u igru vraća Kristina Soldo pa je dvije i pol minute prije kraja na semaforu 60:58. Vrsaljko, Dedić i Nikpalj Vukorepa, uz Dujić najiskusniji trojac, kao odgovor na zonski presing Slavonki ubacuju šest poena što je bilo dovoljno za teško izborenu pobjedu.

- Težak dan za realizaciju, ali sreća prati hrabre. Agresivna igra tijekom 38 minuta, neovisno o napadačkoj realizaciji, donijela nam je poene kad je najviše trebalo – zaključili su u FB komentaru.

Ostali rezultati 19. kola: Dubrava BLC - Ragusa 64:94, Brod na Savi - Split 39:86, Pula ČT - Medveščak 55:76, Podravac G. - Trešnjavka (14. ožujka).

ZADAR 66

P. POŽEGA 59

(13:16, 17:14, 16:17, 20:12)

ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 200. Suci: A. Čanković, Vulić, D. Čanković (svi Zadar).

ZADAR: Oštrić 5, Jelenković 2, Dujić 15 (1-2), Vrsaljko 13 (1-5), Nikpalj Vukorepa 4 (2-2), Perica 9, Gardijan, Mandić, Dedić 18 (6-7), Šolić, Prenđa. Trenerica: Marija Mazija.

PLAMEN POŽEGA: M. Lovrić 11 (3-3), P. Lovrić 10, Šegota, Bašić 5, Devčić, La. Hrmić 2 (2-2), K. Soldo 19 (7-11), Le. Hrmić, Pandža Brnić 10 (2-2), B. Soldo, Berger, Halimić 2.

Šut za dva: Zadar 19-46 (41%); P. Požega 13-38 (34%).

Šut za tri: Zadar 6-14 (43% - Dujić 4, Perica, Oštrić); P. Požega 6-21 (29% - M. Lovrić 2, P. Lovrić 2, K. Soldo 2).

Slobodna bacanja: Zadar 10-18 (56%); P. Požega 15-20 (75%).

Skokovi: Zadar 38(9); P. Požega 40(10).

Osobne pogreške: Zadar 20; P. Požega 19.