Uvjerljivi Biograđani

10.04.2011. 22:00

Tri kola prije kraja natjecanja u  Drugoj HRL – jug biogradska podmornica sigurno brodi povijesnom  uspjehu kluba. I momčad Splita  nije imala nikakve šanse jer su  domaćini od samog početka utakmice borbenom obranom s polukontrama punili mrežu Ivice  Šimića. Gosti iz Splita samo su  poveli na početku utakmice te  prvih pet minuta držali rezultatsku  neizvjesnost. Kod rezultata 4:4 domaćini prave rezultatsku prednost  od pet pogodaka, a gosti nisu imali  načina zaustaviti trojac Markić,  Buovac, Duvnjak. Rezultat bi  možda i bio veći da sredinom  drugog poluvremena domaćini nisu pali u koncentraciji i dozvolili  gostima iz Splita da malo smanje  vodstvo. Iako prvi golman Tomić  zbog obaveza na poslu nije mogao  nastupiti, drugi mladi vratar kadet  Mario Knežević opravdao je povjerenje trenera Šarića i pokazao  da pomalo izrasta u dobrog vratara.
Kako se ulazi u samu završnicu  natjecanja došle su utakmice odluke. Biograd ima dvije meč lopte.  Već ove subote Biograd može sve  riješiti ukoliko pobjedi u Metkoviću, ako ne, već u idućem kolu  dolazi im Kamičak u goste. Biograd je teško dobiti na domaćem  parketu, ali ukoliko vanjska linija  bude prava nema bojazni za plasman u viši rang natjecanja, što je  želja ali i volja svih igrača, trenera,  uprave kluba i svih biogradskih  zaljubljenika u rukomet.

BIOGRAD – EMC SPLIT II  31 (16) : 24 (9)

BIOGRAD NA MORU – Školska-sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Marko Čolović i Ante Taraš (oba Kaštela).
BIOGRAD: Tomić, Raspović, Sakić 2, Duvnjak 7, Bojmić 1, Petrović, Troskot 1, Buovac 5, Pešić, Pelicarić, Punoš, Katuša, Fabijan, Zorica 3, Markić 12. Trener: Tomislav Šarić.
EMC SPLIT II: Šimić, Maretić 4, Mamić 1, Mladinić, Vranković 1, Milković 4, Šarić 3, Žeravica, Marijan 4, Gambiroža, Pušić 3, Arar 1, Trebović 2, Fistonić 1. Trener: Boško Balić.
Isključenja: Biograd 6 min; Split 4 min
Sedmerci: Biograd 3 (4); Solin 1(2)