Fantela/Marenić trenutačno 11.

LOŠ PRVI, DOBAR DRUGI PLOV - Šime Fantela i Igor Marenić

Dan nije počeo najbolje za  hrvatsku jedriličarsku reprezentaciju na Olimpijskim igrama nakon što je u  petom plovu klase Finn Ivan Kljaković  Gašpić zauzeo 16. mjesto zbog čega je u  ukupnom poretku pao na 10. mjesto. U  šestom plovu malo je popravio plasman,  skočio je za dva mjesta te je dan okončao  na osmom mjestu s 18 kaznenih bodova.  Iako je u petom plovu bio slabiji,  hrvatski jedriličar je i dalje u dobroj  poziciji za plasman među deset najboljih,  koji će u konačnici međusobno jedriti u  borbi za medalje. Vodstvo u ukupnom  poretku preuzeo je glavni favorit za  zlatno odličje Ben Ainslie iz Velike  Britanije, a iza njega su Amerikanac  Zach Railey i Francuz Guillaume Florent. Natjecatelji u klasi Finn danas  odmaraju, a u srijedu su na rasporedu  sedmi i osmi plov.

Natjecanje je počelo i za hrvatske  predstavnike u klasi 470, u prvom plovu  među 29 posada Šime Fantela i Igor  Marenić zauzimali su 18. mjesto, dok su  u drugom plovu osvojili šestu poziciju i  uspjeli popraviti trenutačni plasman za  sedam mjesta u ukupnom plasmanu.  Vodstvo drži francuska posada Charbonnier i Bausset s poenom manje od  Španjolaca i Portugalaca. Među 35 daskaša na RS:X u prvom plovu regate  Splićanin Luka Mratović bio je 30., drugi  plov je završio kao 32., a to mu je u  ukupnom poretku sa 62 kaznena boda  bilo dovoljno za 31. poziciju nakon prvog  dana natjecanja. U vodstvu nakon prva  dva plova, koja su odjedrena po osam  čvorova vjetra je Izraelac Shahar Zubari,  ispred King Yin Chana iz Hong Konga,  te Aichen Wanga iz Kine.

Nakon dva  dana natjecanja u klasi 49er dvojac  Kostov/Cupać i dalje drži 18. poziciju, te  su izgubili izglede za plasman u finalno  natjecanje. U ukupnom vodstvu i dalje  su Talijani Sibello/Sibello.