Četiri zlata i dva rekorda

strelicarstvo_2
Natjecanje je održano u idealnim vremenskim uvjetima

U Sisku je održano je Prvenstvo Hrvatske u streličarstvu  WA720, u kategoriji vanjsko metno kolo. Za Streličarski klub Zadar nastupile su seniorke zakrivljenog luka Ivana Sumić, Maja Pavković i Luana  Blaslov te seniori dugog luka Darko Polić, Marinko Vašarević i debitant  Valter Bobinac.

U kvalifikacijama Sumić je najprije imala 260, a potom  251 krug, Pavković 257+258, a Blaslov 257+238 krugova dok je kod seniora Polić ostvario 301+293, Vašarević 311+313, a Bobinac 247+234 kruga.  Tako je u konačnom zbroju kvalifikacija Pavković bila druga (515 krugova), Sumić treća (511), a Blaslov četvrta (495).

Među seniorima Vašarević  je bio treći (624 kruga), Polić šesti (594), a Bobinac deseti (481). Polić i  Vašarević su se u osmini finala našli u klupskom dvoboju. Iako je nakon  prve serije vodio 2:0, Polić  je u konačnici izgubio 2:6. Time daje vjetar u  leđa Vašareviću koji pobjeđuje Franju Molnara (Streličari Ružice grada)  sa 6:0, a potom i Davora Pejnovića (Grebengradski streličari) sa 6:2 te osvaja titulu prvaka Hrvatske za 2015. godine.

U eliminacijske borbe ušle  su i sve tri Zadranke. U četvrtfinalu u još jednom klupskom dvoboju  našle su se Sumić i Pavković, dok je Blaslov stala na liniju s Viktorijom  Sukser (Zagreb 1955). Nakon prva dva seta Maja vodi 4:0, kao i Viktorija.  U trećem setu i Ivana i Luana uzvraćaju udarac te smanjuju na 4:2. Četvrti set donio kraj borbe za Luanu pošto Viktorija pobjeđuje rezultatom  6:2. Maja i Ivana izjednačavaju set (5:3), da bi u sljedećem Maja ostvarila  pobjedu (6:4) i time ušla u finale i borbu za zlato. U dvoboju za broncu  Sumić je sa 6:0 pobijedila Blaslov.

U napetoj borbi za titulu državne prvakinje Pavković je nakon prvog seta vodila 2:0, da bi u drugom Sukser izjednačila (2:2). Pavković potom osvaja treći set (4:2) da bi u četvrtom zapečatila pobjedu (6:2) i tako postala državna prvakinja. Zadranima su  pripala i dva ekipna naslova prvaka i to s novim državnim rekordima. Seniorke su imale 1521, a seniori 1699 krugova.