Strani koševi - Zadrani u Europi

drazovic
15 POENA I 8 SKOKOVA - Jurica Dražović

MARKO BANIĆ - IURBENTIA BILBAO

Bilbao je u 7. kolu španjolske ACB lige bio bolji od Cajasol Seville sa 70-65, a Marko Banić je za nešto manje od trideset minuta provedenih na terenu ubacio 11 poena uz pet skokova. Zadranin je tako ostvario valorizaciju 11 te je statistički bio drugi najbolji igrač svoje momčadi. Bilbao se sada nalazi na diobi petog mjesta ACB lige s omjerom 4-3, a nakon poraza Barcelone i Unicaje vodeće mjesto sada zauzimaju Kalise Gran Kanaria i Tau Ceramica sa samo jednim porazom.

MARKO POPOVIĆ - UNICS KAZAN

U Rusiji su se proteklog vikenda igrale prve utakmice četvrtfinala kupa, a Kazan Marka Popovića na domaćem je parketu savladao Ural Great rezultatom 80-67. Pop je u igri proveo 21 minutu te postigao 9 poena, uz 5 asistencija i 3 skoka. Još ranije prošloga tjedna Unics je odigrao prvu kvalifikacijsku utakmicu za plasman u Eurokup protiv Hapoela iz Jeruzalema i pobijedio 88-66. U toj utakmici Popović je za 36 minuta ubacio 9 poena uz 7 asistencija i 2 skoka.

DANIJEL JUSUP - LOKOMOTIV ROSTOV

Jusupov Rostov poražen je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici ruskoga Kupa na gostovanju kod moskovskog Dinama sa 63-53. Iako su gosti malo manje od dvije minute prije kraja zaostajali samo dva poena, Dinamo je u završnici napravio seriju 8-0 te si tako bitno olakšao posao u uzvratu.

DENIS MUJAGIĆ - PODEBRADY

U domaćoj pobjedi nad Ostravom 98-87 Denis Mujagić je za svoj Podebrady odigrao nešto više od 25 minuta uz učinak od 8 poena i 3 asistencije. Ovo je treća pobjeda njegove momčadi u deset odigranih susreta češkog prvenstva. Vodeći je nezaustavljivi Nymburk bez poraza.

JURICA DRAŽOVIĆ - UBC ST. POLTEN

Petnaest poena i osam skokova Jurice Dražovića nisu bili dovoljni njegovom St. Poltenu da izbjegne četvrti uzastopni prvenstveni poraz na startu austrijskog prvenstva. Na gostovanju kod Fürstenfelda St. Polten je nastradao s 95-67 te i dalje zauzima posljednje mjesto na ljestvici.

JURICA RUŽIĆ - ŠIROKI

Nakon tri uzastopna poraza u prvenstvu BiH Široki je konačno upisao i drugu prvenstvenu pobjedu. U visokom domaćem slavlju 106-65 protiv Novoga Grada Jurica Ružić odigrao je prve minute u dresu Širokog i postigao pet poena.