Četvrtak, 18. travnja 2024

Duje Draganja srebrni

Autor: Z L

10.12.2009. 23:00

Hrvatski plivač Duje Draganja osvojio je drugo mjesto u finalu utrke na 50 metara slobodno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu. Draganja je u finalu isplivao rezultat 20.70 što je novi hrvatski rekord osvojivši 28. medalju za Hrvatsku u povijesti EP-a u malim bazenima. Bila je to ujedno i njegova šesta medalja na europskim smotrama. Zlato je pripalo Francuzu Fredericku Bousquetu s rezultatom 20.53, dok je treći bio Rus Sergej Fesikov (20.84). Mario Delač nije stigao do finala, zauzeo je 14. mjesto u polufinalu s rezultatom 21.70.
Prvog dana natjecanja u finalu je nastupila i muška štafeta na 4×50 metara mješovito u sastavu Ante Cvitković, Vanja Rogulj, Mario Todorović i Aleksej Puninski osvojivši sedmo mjesto s novim hrvatskim rekordom – 1:33.48. To je za 42 stotinke sekunde bolje vrijeme od nacionalnog rekorda kojeg je štafeta isplivala u jutarnjim kvalifikacijama.
Mario Todorović i Dominik Straga plasirali su se u finale discipline 100 metara leptir. Todorović je u polufinalu zauzeo šesto mjesto s rezultatom 50.29 što je novi hrvatski rekord, dok je Straga bio deveti sa 50.85. Najbrži je bio Slovenac Peter Mankoč s rezultatom 49.62.
U finale se plasirala i Sanja Jovanović u disciplini 100 metara leđno. U fianle je ušla s trećim rezultatom – 57.09, što je njezin najbolji rezultat sezone.