Kozala se loše provela

Marin GOSPIĆ

U zaostaloj utakmici 14. kola mladi riječki sastav nije bio ozbiljnija prijetnja Zadranima koji su se šestom pobjedom probili do petog mjesta na ljestvici i došli na korak do teoretske potvrde ostanka u ligi. Od početka su se Zadrani krenuli angažirano i takav pristup donio im je stalno vodstvo. Gosti nijednom nisu bili na manje od dva gola zaostatka, a dojam je da su "plavi" igrali taman koliko je bilo potrebno. Kada bi malo zagustilo, kap primjerice krajem poluvremena (14:12) stisnuli bi Zadrani u obrani i s 2-3 gola brzo umirili Riječane. Ivan Čirjak nakon Metkovića odigrao je još jednu dobru utakmicu, krila Bukva i Natko Merhar imali su odličnu realizaciju, a razigran je bio i Jerak. Silno paženi i od dvojice Riječana čuvani Klasanović je poslovično sve što je dobio u ruke s crte i pospremio u mrežu. Priliku je na srednjom i lijevom vanjskom dobio i Matija Merhar, a nakon dobrog početka Barešić je zbog ozljede morao napustiti parket u 25. minuti i završio na šivanju usne. Imali su domaćini i ponešto propusta u svojim redovima, prije svega obrambenih, ali bila je to utakmica u kojoj se takvo što nije osjetilo na rezultatu. Kozala tako nije bila ni blizu lanjskom dosegu kada je, sa znatno kvalitetnijim igračkim kadrom, iz Zadra kući ponijela dva boda.

- Imali smo cijelo vrijeme kontrolu utakmice u svojim rukama i to je ono što smo tražili od igrača. Utakmica kvalitetom nije bila na razini one koje smo odigrali u prošlom kolu protiv Metkovića, ali ukupan dojam je pozitivan. Dali smo priliku i nekim mlađim igračima jer želimo imati širinu bez koje će biti teško izdržati zahtjevnije utakmice. Radimo dobro na treninzima i to želimo pokazati i u utakmicama koje dolaze - rekao je Roko Paleka, trener Zadra.