13 C°

Zadrani pobrojali “zvezde”

12.02.2018. 20:58

Za košarkaše Zadra na gostovanju kod najjače momčadi lige nije bilo puno prilika za nešto više od poraza koji je do kraja utakmice i narastao do visokih 30 poena razlike. S obzirom da je rotacija trenera Aramisa Naglića bila bitno skraćena zbog neigranja trojice prvotimaca (Kraljević, Špralaj i Gray) taj visoki poraz nije nikakvo iznenađenje te je najbitnije da se na kraju nije nitko ozlijedio i da se mogu konačno okrenuti bijelo-plavi završnici Kupa koja ih očekuje od četvrtka na Višnjiku.
Zadar se držao u egalu, očekivano, u samom početku utakmice, pa je i imao u dva navrata vodstvo od četiri poena (4:8, 12:16). U tim trenucima Knowles i Vladović su bili predvodnici, ali kako je jenjavala prva četvrtina te kako je kopnila snaga gostima tako su kvalitetne zamjene sa klupe Zvezde počele stvarati razliku. Taj nalet domaćina ili pad Zadra nastupio je u prvom dijelu druge dionice te je sa stečenom prednošću od 11 poena beogradska momčad nametnula svoj ritam i pomalo počela mljeti kvalitativno inferiornije goste. Feldeine, Omić pa Dobrić uzastopce su gađali koš Zadra te je jako brzo nakon 22:19 s kraja prve rezultat pretvoren u 33:21 polovicom druge četvrtine. Imali su Zvezdaši i 15 poena viška nakon poena raspoloženog Lessorta (44:29), ali zonska obrana koju su koristili Zadrani u smiraj druge četvrtine je malo pomogla smanjiti zaostatak koji je pred nastavak utakmice bio čak i ne toliko loš, 11 poena (47:36).
Ipak, sve je sjelo na svoje mjesto u trećoj četvrtini koju je obilježio Feldeine sa tri trice u kratkom vremenu što je udvostručilo zalihu Zvezde iz prvog dijela. Treća trica Feldeina donijela je 20 viška (62:42), a ta razlika je održavana do posljednjih 10 minuta. U završnici utakmice rezerve domaćih još su za 10 poena nadmašile vidno demotivirane i iscrpljene Naglićeve igrače koji su jedva čekali da se utakmica završi i sjednu u autobus za povratak kući. Utakmica za zaborav bar što se tiče Zadra nakon koje treba što prije pronaći energiju za konačni rasplet Krešinog kupa.
C. ZVEZDA 97
ZADAR 67
(22:19, 25:17, 28:14, 22:17)
BEOGRAD – Dvorana Aleksandra Nikolića. Gledatelja: 2500. Suci: Sašo Petek, Igor Mitrovski i Milan Nedović.
CRVENA ZVEZDA: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 1 (1-2), Dobrić 8, Feldeine 14 (2-2), Janković 11, Rochestie 2, Omić 14 (0-1), Lessort 13 (3-6), Ennis 8, Jovanović 2 (0-1), Bjelica 9. Trener: Dušan Alimpijević.
ZADAR: Knowles 10 (3-4), Bašić 6 (3-3), Vladović 8, Ivanov 4 (2-2), Jelenković, Krajina 16, Vuković 6, Brzoja 8 (2-2), Erslan, Božić 9 (1-3). Trener: Aramis Naglić.
Šut za dva: C. Zvezda 26-44 (59%); Zadar 22-40 (55%).
Šut za tri: C. Zvezda 13-28 (46%); Zadar 4-20 (20%).
Slobodna bacanja: C. Zvezda 6-12 (50%); Zadar 11-14 79%).
Skokovi: C. Zvezda 34 (25+9); Zadar 29 (22+7).
Osobne pogreške: C. Zvezda 19; Zadar 19.