NOŠK-u derbi, Gorica teško protiv Galovca

11.03.2012. 23:00

ARBANASI2
DEBELJAK1
ZADAR – Igralište Bagat. Sudac: Ivan Zdričlić. Pomoćnici: Budan i Haban. Strijelci: 1:0 Bačić (30), 2:0 Maračić (33), 2:1 S. Smolić (48).
ARBANASI: Jurjević, Bilaver, Fain, Atelj, Rubelj, Maračić, Prtenjača, Novak, Bačić, Mihić, Čirjak. Još su igrali: Matić, Fantov, Burčul. Trener: Mišel Jelenković.
DEBELJAK: Pavić, Šare, S. Smolić, A. Batur, J. Smolić,Gulan, T. Dražić, I. Batur, A. Smolić, Gambiraža, Martinović. Još su igrali: M. Smolić, D. Dražić. Trener: Stipe Vukas.
Na kraju pobjeda tjelesno spremnije i na terenu bolje momčadi Arbanasa. Domaći su poveli u prvom poluvremenu preko Bačića, a samo nekoliko minuta kasnije na 2:0 povisio Vilson Maračić. Nakon samo nekoliko minuta igre u drugom poluvremenu smanjio je Stipe Pavić, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.
MURVICA4
VRČEVO1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 50. Sudac: Ante Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Damir Lerga (Zadar) i Anto Ević (Obrovac). Strijelci: 1:0 Šarić (24′), 2:0 M. Galešić (55′), 3:1 Svetić (63′), 4:1 Jurlina (89′).
MURVICA: Proroković, Vidaić, D. Ćustić, A. Lučić (od 46′ Jurlina), R. Surać, M. Lučić, A. Surać (od 46′ Miletić), I. Lučić, Svetić, Šarić (od 68′ I. Žilić), Tadić (od 78′ V. Žilić). Trener: Ante Grgeč.
VRČEVO: Batur, Mario Galešić (od 68′ Strmota), Š. Števanja, I. Đtevanja II, F. Števanja, S. Števanja, Zubčić, Margarin (od 24′ Marijo Galešić), Bučić (od 46′ I. Števanja I), Vulelija, B. Števanja (od 70′ A. Galešić, od 82′ Dević). Trener: Željko Števanja.
Na početku utakmice gosti su imali dvije prigode kada se ispred vratara Murvičana sam našao T. Vulelija, ali je u 11. i 18. minuti nometen šutirao pored lijeve vratnice gola domaćih. Ubrzo je stigla kazna. Naime, iz prve ozbiljnije akcije Murvica je povela 1:0 kada je nakon duplog pasa s A. Suraćem mladi M. Šarić s osam metara bio precizan. Na 2:0 Murvica je povisila u 35. minuti poslije naljepše akcije na utakmici. M. Vidaić je ubacio sdesna, a M. Svetić efketno glavom sa šest metara svladao je vratara Vrčeva R. Batura. U nastavku igre gosti su iskoristili terensku premoć i u 55. minuti smanjili rezultat na 2:1, kada je Marijo Galešić poslije solo prodora po lijevom boku lob udarcem s 15 metara bio precizan pored istrčalog vratara Murvice T. Prorokovića. U jeku napada gostiju Murvica je u 63. minuti osigurala pobjedu jer je M. Svetić nakon brzog protunapada iskosa s 10 metara povisio na 3:1 da bi u 89. minuti konačnih i zasluženih 4:1 za bolju Murvicu postavio M. Jurlina nakon solo akcije po lijevoj strani i udarcem sa šest metara po zemlji.
ZEMUNIK1
BIBINJE0
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja. 100. Sudac: Luka Mrčela. Pomoćnici: Mladen Hrga i Antonio Čvrljak (svi Šibenik). Strijelac 1:0 Baždarić (62′).
ZEMUNIK: Dragaš, Paleka, J. Alvir, Marušić (od 63′ Davor Fabijan), Ćurković, Šare, Kasap, Šarić, Baždarić (od 82′ J. Marušić), Dragan Fabijan (od 64′ J. Fabijan), Š. Alvir. Trener: Milivoj Krnčević.
BIBINJE: Lisica, Lukić, Sikirić (od 78′ Bralić), Fuzul, Medun, Lonić, M. Režan (od 84′ Šantek), Mirković, H. Režan, M. Bugarija, B. Bugarija (od 67′ Karaban). Trener: Dean Butić.
Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme. Gosti su bili bolji u prvih 45 minuta kada su stvorili dvije-tri poluprigode, koje je uspješno riješio mladi vratar Zemunika Ivan Dragaš. U drugom dijelu domaći su imali terensku inicijativu, stvarali prigode od kojih je onu u 62. minuti Mario Baždarić pretvorio u pogodak.
NOŠK2
CROATIA1
NOVIGRAD – Igrališe Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Miletić (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Zoran Žilić (Zadar). Strijelci: 1:0 Rončević (47′), 2:0 Rončević (50′), 2:1 Pirović (80′).
NOŠK: D. Sinovčić, Baždarić, Anzulović, Pavasović, Musap (od 46′ Radošević), I. Buterin, T. Buterin (od 46′ Rončević), Čolak), Gržan, Milanković (od 36′ Zorić), B. Sinovčić (od 76′ Vlatković). Trener: Šime Baždarić.
CROATIA: J. Matulj, K. Colić, A. Colić, Santini, Deković, Jačan, Budanović, I. matulj (od 56′ K. Santini), Mandić, Pirović, B. Budanović. Trener: Vladimir Pirović.
U prvom dijelu igralo se uglavnom između dva šesnaesteraca, ali bez izrazitih prilika. U 47. minuti Rončević je natračo na ubačenu loptu i lijevom nogom pogodio lijevi gornji kut nemoćnog vratara Croatije – 1:0. Samo pet minuta kasnije isti igrač nakon gužve u šesnaestercu gostiju plasira loptu po sredini gola – 2:0. NOŠK je imao još dvije izrazite šanse, ali nije postigao gol da bi gosti u 80. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara smanjili na konačnih 2:1.
NOVA ZORA2
DALMATINAC0
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Marko Vujević i Denis Bačić (oba Galovac). Strijelci: 1:0 A. Milat (21′), 2:0 I. Šarić (84′). Crveni karton: Jurica Musap (Dalmatinac) – 76′, psovanje suca.
NOVA ZORA: Barbaroša (od 46′ N. Morović), Barčić, Bobanović (od 46′ J. Eškinja), Prtenjača, Mrvičić (od 85′ Vrankulj), S. Majica, Miloš, S. Batur, Brkljača (od 46′ Šarić), B. Morović (od 64′ B. Batur), A. Milat. Trener: Krešo Mikas.
DALMATINAC: Grizelj,  M. Grgurović, Vujević, Meštrović, Vulić, Čule, J. Grgurović, Morić, Brkić, Franov, Musap. Trener: Mate Grgurović.
Početak utakmice pripao je domaćinima koji su svoju nadmoć realizirali u 21. minuti kada se A. Milat lijepo oslobodio svog čuvara te prebacio vratara za vodstvo domaćih. Nakon toga igra je uglavnom bila ravnopravna. Domaći koriste svoju priliku u 84. minuti preko I. Šarića koji iskosa s 12 metara pogađa suprotni kut. Do kraja utakmice obje momčadi su imale po nekoliko prigoda, ali bez preciznosti.
GALOVAC0
GORICA1
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja. 100. Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Ante Zubčić (Obrovac). Strijelac: 0:1 G. Mikulić (68′).
GALOVAC: Bubnjar, Kvartuč, I. Burčul, Jovančević, P. Burčul, Kovač, Čakarun, M. Burčul, I. Kožul, A. Burčul (od 81′ Šare). Predstavnik kluba: Šime Kožul.
GORICA: I. Mikulić, Perić, Smokrović (od 79′ Kamber), A. Erlić (od 40′ Jurjević), G. Mikulić, Š. Čirjak, Dražina (od 55′ Mitrović), J. Ikić, A. Mikulić, J. Čirjak, P. Mikulić. Trener: Mile Batur.
Pomlađeni Galovčani su u Gorici, unatč porazu, kao domaćini pokazali solidno protiv iskusnije vodeće momčadi Gorice. Jedini zgoditak vrijedan tri boda za Goričane pao je u 68. minuti igre. Naime, Jure Čirjak je izveo korener, a nabačenu loptu stoper G. Mikulić je efektno s pet metara glavom zakucao u mrežu nemoćnog vratara Galovca E. Bubnjara. Tako se Gorica još više učvrstila na vodećoj poziciji.