Pakoštane pokleklo na Krču

Autor: Z L

11.04.2010. 22:00

PAKLENICA – BIBINJE 5:0
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Ivan Paleka (Zemunik) i Neven Šimunac (Lišane).
Strijelci: 1:0 Galešić (15′), 2:0 Stanić (61′), 3:0 Boban (69′), 4:0 Kovačević (72′), 5:0 Stanić (80′).
PAKLENICA: Jaklin, Marjanović, Vidić, Zelenika, Dokoza, Ivković, Zubčić (od 46′ Stanić), Boban (od 72′ Koić), Galešić, Zdunić, Kovačević. Trener: Tomica Milovac.
BIBINJE: T. Šimunić, Režan, Medun (od 46′ V. Bugarija), N. Bugarija, D. Bugarija (od 66′ Sikirić), M. Lukić, S. Šimunić, M. Šimunić, M. Režan, Iglić. Trener: Nado Kovačević.
Nakon prvog dijela bilo je 1:0, a gosti su se čak nekako i držali. No, kasnije više nisu mogli. Igrači trenera Tomice Milovca igraju zaista dobro, što se manifestira i kroz rezultate.
NOŠK  – ARBANASI 1:2
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 50. Sudac: Damir Lerga (Zadar). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji). Strijelci: 0:1 Novak (14′), 0:2 Lekaj (70′), 1:2 Badžoka (83′). Crveni karton: Šime Anzulović (NOŠK, u 73′, drugi žuti).
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, Milanković (od 28′ Badžoka), Pavasović, Anzulović, I. Buterin, Zorić (od 67′ Radošević), Grđan (od 46′ Oštrić), Aliju (od 77′ Budan), Sinovčić, I. Čolak. Trener: Željko Bakarić.
ARBANASI: Medić, Fantov, Pedišić, Škoda (od 63′ Lekaj), Kresović, Prenđa, Novak (od 46′ Svetić), Dadić, Fain (od 70′ Vučenović), Rukavina, Perović (od 80′ Cupać). Trener. Leo Vukić.
Nakon početne inicijative domaćina gosti dolaze u vodstvo u 14. minuti. Novak je snažnim udarcem sa 14 metara pogodio gornji desni kut. U 22. minuti Čolak slabo puca i pogađa golmana Medića. U 40. minuti slobodan udarac s 25 metara puca Rukavina, ali Buterin paradom izbija u kroner. Sinovčić u 51. minuti ne pogađa lobom prazan gol gostiju. U 70. minuti Arbanasi povećavaju vodstvo nakon solo prodora Lekaja. NOŠK od 73. minute igra s igračem manje, jer je Anzulović zaradio drugi žuti karton, a u 83. minuti Badžoka nakon gužve smanjuje vodstvo na 1:2.
ZEMUNIK  – DALMATINAC 4:1
ZEMUNIK – Igralitše Lužine. Gledatelja. 150. Sudac: Ante Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka), Tonko Turica (Šibenik). Strijelci: 1:0 Dragan Fabijan (14′), 2:0 Dragan Fabijan (24′), 3:0 Dragan Fabijan (70′ – 11 m), 4:0 Buljat (77′), 4:1 Bakić (82′).
ZEMUNIK: Krnčević, Kasap (od 71′ Buljat), Šesten (od 66′ Davor Fabijan), Marušić, Paleka, Ćurković, Radović, Šarić, Dragan Fabijan (od 79′ T. Radović), Šare, Alvir. Trener: Milivoj Krnčević.
DALMATINC: Mile Grgurević, Matej Grgurević (od 79′ Marnika), Musap, Vujević, Blagdanić, Viduka, Bakić, Čirjak (od 40′ Jurjević), Števanja (od 72′ Janković), Ćustić (od 75′ Pupovac), Franov. Trener: Mate Grgurević.
I da je bolja momčad od Dalmatinca danas nastupila na zemuničkim Lužinama sigurno bi bila poražena, jer su zemunički plavi odigrali izvrsnu utakmicu te je sve štimalo u njihovim redovima. Najbolji pojedinac susreta je trostruki strijelac Dragan Fabijan.
PAKOŠTANE  – ZLATNA LUKA 1:2
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Ante Zubčić (Benkovac) i Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 0:1 Barić (12′), 1:1 Vujević (23′), 1:2 Pavin (77′).
PAKOŠTANE: Knez, Makdsan (od 66′ As. Gegollaj), Anić, Vulin, A. Barešić, Kurtov, Lacman, Kostović (od 59′ Av. Gegollaj), Skroče, Vujević, Mikulić. Trener: Marian Lamešić.
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić (od 50′ Nadiniž, I. Oljica (od 9′ B. Brkić), Bašić, Torbarina, T. Gašparović, D. Brkić (od 90′ M. Grginović), M. Oljica (od 81′ Sudinja), Morović, (od 66′ G. Oljica), Pavin, Barić.
Gosti su poveli u 12. minuti kada je jednu ubačenu loptu iz daljine na drugu stativu glavom dohvatio Pavin i uputio do Barića koji je iz blizine poslao u mrežu. Domaći su poravnali u 23. minuti, kada je Mikulić loptom proigrao Vujevića, a isti je iz prve oštrim udarcem s 15 metara pogodio desnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu. U 77. minuti obrana domaćih je nespretno intervenirala, lopta je došla do Pavina koji je oštrim udarcem s 20 metara poslao loptu u same rašlje za pobjedu. Gosti su imali inicijativu u prvom dijelu igre, a domaći u drugom kada su propustili realizirati stopostotne prilike preko Vuejvića u dva navrata te Vulina i Skroče.
DEBELJAK  – ŠKABRNJA 0:3
DEBELJAK – Igralište na Šraju. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez. Pomoćnici: Ivica Zrilić i Anto Ević. Strijelci: 0:1 Šarić (32′), 0:2 Ivković (57′), 0:3 Bilaver (83′).
ŠKABRNJA: K. Dražević, A. Perica, M. Bilaver, I. Grubić, P. Pavičić, R. Karlić, A. Vrsaljko, S. Bilaver, I. Šarić, Š. Ivković, P. Jurić. Trener: Luka Kržina.
DEBELJAK: N. Rogoznica, M. Torbarina, L. Torbarina, M. Marić, P. Torbarina, M. Strenja, J. Smolić, A. Smolić, M. Jerak, P. Pavić, D. Marinović. Trener: Marin Smolić.
Odmah pri početku utakmice moglo se uočiti da su gosti znatno dominantniji na terenu, a s druge strane domaćini se nisu dobro snašli s obzirom koliko su izglednih prilika propustili i time onemogućili da Škabrnja svoje rijetke prilike realizirala. Rezultat ove utakmice se i očekivao s obzirom da je Škabrnja na visokoj drugoj poziciji.
GORICA – CROATIA 1:0
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Josip Katuša (Raštane Donje) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 Kamber (69′)
GORICA: Lj. Bučić, Perić, M. Ikić, G. Mikulić, J. Ikić, Batur, M. Tokić, Jurjević, Čirjak, Kamber, P. Mikulić. Još su igrali: K. Ikić, Smokrović, Žutelija, F. Ikić. Trener: Mile Batur.
CROATIA: Matulj, Baričić, J. Bolić, B. Budanović, A. Bolić, Santini, M. Budanović, Rajner, Kresović, Erlić, Potočnjak. Još su igrali: D. Budanović, Deković, Genda. Trener: Zlatko Kadija.
U pravednoj utakmici gosti su krenuli od prve minute silovito. Napadač Sandro Erlić imao je idealnu priliku za postizanje zgoditka, no u tome ga je spriječio obrambeni igrač jer ga je povukao rukama i bacio na pod. Sudac to nije vidio. Nakon toga gosti imaju idealnu priliku za postizanje zgoditka u 25. minuti. Kresović na nabačenu loptu iz kornera s tri metra pogađa vanjski dio mreže. U drugom dijelu domaćini su terenski moćniji. Silovito napadaju na gol gostiju. U 69. minuti domaćini dolaze u vodstvo od 1:0 preko Kambera koji s 5 metara tuče glavom kraj nemoćnog vratara Matulja. Nakon toga vidjeli smo još nekoliko prilika s obje strane. Na kraju zalužena pobjeda domaćina.
VRČEVO – NOVA ZORA 2:2
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Vujević (Galovac). Pomoćnici: Denis Bačić (Galovac) i Petar Martić (Pag). Strijelci: 1:0 I. Števanja (27′), 1:1 K. Mikas (34′ – 11 m), 1:2 S. Majica (37′), 2:2 M. Galešić (74′).
VRČEVO: Dević, I. Katuša, I. Galešić (od 46′ R. Katuša), I. Števanja II, D. Kombura, F. Števanja, Š. Katuša (od 70′ A. Galešić), H. Kombura (od 46′ M. Galešić), Š. Števanja, I. Števanja I. Trener: Željko Števanja.
NOVA ZORA: L. Mikas, M. Mikas, Eškinja, Čulina, Bobanović, S. Majica, Miočić, Jergović (od 79′ Batur), Mandić, K. Mikas, Njitraj. Trener: Nado Majica.
Nakon dosta uzbuđenja Vrčevo i pojačani sastav iz Sv. Filip i Jakova podijelili su neodlučno 2:2. Prvi su u vodstvo od 1:0 došli domaćini i to u 27. minuti kada je nakon ubačaja Stipana s desnog boka njegov brat Ivan Išo Števanja glavom s 8 metara bio precizan. Međutim, ubrzo su gosti preokrenuli rezultat i to najprije u 34. minuti su poravnali na 1:1 iz sumnjivog dosuđenog kaznenog udarca, a precizan je bio K. Mikas. U 37. minuti Nova zora je povela s 2:1 kada je nakon ubačaja iz kornera S. Majica glavom s pet metara matirao iskusnog M. Devića. U nastavku igre Vrčevo je bilo terenski premoćnije i u 74. minuti dolazi do poravnanja na 2:2. Naime, Ivan Išo Števanja je ubacio u šesnaesterac gostiju, a u gužvi se najbolje snašao M. Galešić i sa 6 metara glavom uspio prevariti vratara gostiju, L. Mikasa.
PODGRADINA  – VELEBIT 5:1
POSEDARJE – Igralište: Gordana Deme. Gledatelja: 200. Suci: Ivan Zdrilić (Poličnik), Željko Margetić (Zadar), Damir Lovrić (Karin). Strijelci: 1:0 Paleka( 30 min) 1:1 Grgić (58 min) 2:1 Prskalo (65 min) 3:1 M. Šalina (70 min) 4:1 Paleka (82 min), 5:1 Paleka(83 min).
PODGRADINA: S. Bakić (od 84. min J. Žuža), Musap (od 73. min Z. Žuža), Budan (od 86. min L. Žuža), A. Bakić, Marinović, Katalinić, Crnjak, Prskalo (od 83. min Breulj), Batur, Paleka, Pavičić (od 59. min Šalina). Trener: Marko Nekić.
VELEBIT: Juko, Jerković (od 75. min Mišković), Matijević, Radočaj, Krešić, Marković, Grić (od 75. min Kasalo), Batarilo, Lovrić (od 46. min Antunović), Grgić, Besim. Trener: Ivo Marić.
Da utakmice Podgradine ne mogu bez događaja koji uopće nisu vezani za nogomet opet se dogodilo iznenađenje, ovaj put je nastradao vaš dopisnik koji je jednostavno istjeran iz dijela igrališta, gdje su službene osobe kako bi dobio zapisnik za praćenje utakmice, a kad sam pitao čija je odluka dobio sam odgovor da je uprava kluba tako odlučila, ali moram obavijestiti da opet nisu uopće krivi domaćini znači, nego ljudi koji su zalutali u nogomet, a to su predstavnici kluba koji uopće nije nastupao na toj utakmici, a odnosi se na Hrvatski vitez. Vašem dopisniku uskraćeno je normalno praćenje utakmice. Što se tiče utakmice, Podgradina je ovaj put dokazala da su zaista klub kojemu treba poštovanje, a ne da se ovakvi događaji događaju upravo kad oni nastupaju. U zanimljivoj utakmici domaćini su visoko porazili goste iz Gračaca, a jedina crna točka se dogodila u 35. minuti kad je gostujući igrač nasrnuo na odličnog suca Ivana Zdrilića te mu zadao udarac prilikom čega mu je zviždaljku izbio iz usta.

ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Poredak: Škabrnja 49, Pakoštane 46, Zlatna luka 45, Gorica 43, Croatia i Nova zora 34, Zemunik 33, Paklenica 31, Bibinje 27, Podgradina 26, Arbanasi 25, Vrčevo i Debeljak 23, NOŠK 20, Dalmatinac 12, Velebit 4.
Parovi idućeg kola: Bibinje – Gorica, Croatia – Vrčevo, Nova zora – Debeljak, Škabrnja – Zemunik, Dalmatinac – NOŠK, Arbanasi – Podgradina, Velebit – Pakoštane, Zlatna luka – Paklenica.

Četvrtfinale kupa

Planom i programom ŽNS-a u utorak se igraju utakmice četvrtzavršnice Kupa za područje županije. S početkom u 17 sati sastaju se: Dalmatinac – Primorac, Velebit – Polača, Raštane – Podgradina, slobodan je Pag.