Ispuhali se u nastavku

11.05.2011. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike nisu uspjeli po četvrti put ove sezone savladati Zabok koji je tako došao do svoje prve pobjede u ligi. Dva puta su “zeleni” uspješno se vraćali iz zaostatka, no treći put krajem treće četvrtine nisu ipak uspjeli.
Početak je pripao domaćim košarkašima koji su od 2. do 5. minute pri vodstvu 6:4 nanizali sedam poena i tako došli do plus devet (13:4). Peklarić, Perinčić i Smajlagić iskoristili su opuštenu obranu Puntamičana koji su ipak vrlo brzo vratili stvari na početak. Uslijedio je zadarski uzvrat serijom 10:2 koju je inicirao košem i dodatnim bacanjem Petani. Dodao je Škifić četiri, a za prvo vodstvo Puntamičana najzaslužniji je bio Marić koji je ubacio prvo dvicu, a zatim to ponovio s dodatnim bacanjem (15:16). Dvije minute prije kraja prve četvrtine se činilo da Plantakovi igrači preuzimaju konce igre u svoje ruke, no Zabočani su jednom odličnom dionicom uspjeli vratiti se u prednost. Janković i Brnas su po dva puta pronašli put do mrežice “zelenih” te su u drugu dionicu Zabočani ušli sa rezultatom 23:16. Uspio je zatim prekinuti Šarlija trominutni post Borik-Puntamike, no ponovno Brnas i Stojoković prvom tricom u utakmice donose po drugi put 9 viška. Trice nisu pak išle goste koji su završili prvo poluvrijeme s 11 neuspješnih pokušaja, pa ne čudi da su prvih 20 minuta završili s tek 24 postignuta poena. Ono je pripalo Zaboku koji je imao za nastavak finih sedam viška (31:24).
Kad je riječ o tricama za Puntamičane je puno plodonosniji bio nastavak koji su otvorili s još većim minusom nego na poluvremenu. Krajačić je stavio tricu, a Perinčić donio najvećih 12 prednosti (36:24). Ipak tada Jurjević dvicom i malo kasnije prvom tricom uspijeva potaknuti zelene na hvatanje domaćina. Polovicom treće četvrtine Zabočani još uvijek imaju 9 viška (40:31) što su vrlo brzo anulirali Plantakovi igrači. Kao i u drugoj četvrtini serijom 10:2 su došli u egal rezultat. Škifić je ubacio tricu, pa je zabio i Petani, a primicanje na 42:41 donijeli su Marić i Šarlija sa linije za bacanja. No, ni to nije dovoljno da se stvari promjene još više u korist zelenih već je domaćin ponovno pronašao novu snagu i do kraja treće četvrtine ostvario prednost od 9 poena (53:44). Perinčić i Brnas su se pokazali i ovog puta krvnicima Puntamičana te su okrenuli završnicu susreta na svoj mlin. U posljednjih 10 minuta gosti su pokušavali sustići po treći put zaostatak, no ponestajalo je snage dok su domaći košarkaši nadahnuto povećavali prednost. Prva njihova pobjeda u Ligi za prvaka zapečaćena je od strane Peklarića koji je zabio tricu za 66:50, četiri minute prije kraja.

Alkar – Cibona 76:77

U susretu 13. kola Cibona je u Sinju teškom mukom pobijedila Alkar 77:76. Domaćin je u posljednjim trenucima utakmice čak imao šut za pobjedu, no Josip Blajić nije bio precizan. Cibonu su do pobjede predvodili Goran Vrbanc sa 19, Marin Rozić sa 16 i Leon Radošević sa 14 koševa i sedam skokova, dok su najefikasniji igrači u redovima Alkara bili Josip Blajić sa 20 koševa i 7 skokova, te Mirko Modrić sa 14 koševa.

ZABOK – BORIK-PUNTAMIKA 76:56

(21:16, 10:8, 22:20, 23:12)
ZABOK: Pešut 8 (1-1), Brnas 15, (2-2) Janković 7 (1-1), Lež, Peklarić 17 (3-4), Krajačić 3, Črnjević 2 (2-2), Perinčić 11 (1-1), Stojković 5 (2-4), Lozančić, Smajlagić 8, Prodanović. Trener: Dragutin Črnjević.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 4 (0-3), Marić 8 (4-5), Čakarun 3 (1-2), Pešut, Petani 7 (1-1), Škifić 10 (3-8), Marin 1 (1-2), Troskot, Jurjević 7, Grabovac 2, Šarlija 14 (2-2). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Zabok 23-35 (66%), Borik-Puntamika 19-36 (53%).
Šut za 3: Zabok 6-22 (27%), Borik-Puntamika 2-18 (11%).
Slobodna bacanja: Zabok 12-15 (80%); Borik-Puntamika 12-25 (48%).
Skokovi: Zabok 37 (32+5); Borik-Puntamika 26 (21+5).

A-1 liga za prvaka

Rezultati 13. kola: Zadar – Cedevita 88:80, Zabok – Borik-Puntamika 76:56, Zagreb – Split 83:70,Alkar – Cibona 76:77.
Poredak: Cedevita 24, zadar, Zagreb 23, Cibona 20, Split 18, Borik-Puntamika, Alkar 17, Zabok 14
Raspored 14. kola: Split – Zadar (subota, 19,30), Borik – Alkar (nedjelja, 19), Cibona – Zagreb, Cedevita – Zabok.