Zlatna luka dočekala Raštane

11.05.2011. 22:00

RAŠTANE2
PRIMORAC0
RAŠTANE GORNJE – Igrališe  “Tihomir Mitrović”. Gledatelja: 200.  Sudac: Ivan Čačić (Zadar). Pomoćnici: Damir Kraljević i Damir  Kapitanović (oba Zadar). Strijelci:  1:0 Burčul (16′), 2:0 M. Batur (84′).  Crveni kartoni: Marko Moravčić  (Primorac) 6. minuta, nesportsko  ponašanje, Damir Knez (službeni  predstavnik Primorca) u 7. minuti,  prigovor sucu.
RAŠTANE: Vugdelija, Birkić (od  87′ Rašić), Veršić, Šimurina, Andačić  (od 46′ Čačić), Kurtin, Tičak (od 87′  M. Batur), Mišlov, Župan, Burčul  (od 89′ Jovančević), Gospić (od 88′  Mikulić). Trener: Leopold Burčul.
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača  (od 81′ Vidaković), Serdarević, Lazarevski, Hozić, Marović, Pezelj, Pedišić (od 70′ Budanović), Anić (od 83′  Šarić), Batista, Moravčić. Trener:  Leo Šarić.
U dvoboju trećeligaša plasman u  malo finale Županijskog kupa izborile su Raštane koje će tako igrati  sa Zlatnom lukom. Pobjednik tog  dvoboja za titulu najbolje Kup  momčadi u Zadarskoj županiji igrat  će protiv Zadra. Žustro su u utakmicu ušle obje momčadi. Tako je u 5.  minuti srušen Šimurina nakon čega  je nastala velika gužva, a epilog je  isključenje Moravčića. Brojčano jači  domaćini kreću napadački i nakon  propuštene dvije prigode u 16. minuti  dolaze u vodstvo. Gospić je lijepo  ubacio, a Burčul nakon solo akcije  slijeva s 15 metara pogodio donji  lijevi kut vratara Biograđana Juričina. I nakon vodstva Raštane su  dominirale, ali do kraja prvog dijela  nisu uspjele realizirati više prigoda  (Burčul, Kurtin, Gospić), dok su gosti bili opasni iz brzih protunapada  preko M. Anića. U nastavku igre  tempo je pao, iako su Raštančani i  dalje imali inicijativu i stvarali prigode (Gospić, Mišlov, Župan, Čačić).  Goste je u tom razdoblju spašavao  vratar Juričin. U 84. minuti pobjednik je bio riješen. Nakon odlične  akcije po desnom boku i ubačaja  Čačića iskusni Batur je s 10 metara  prizemnim udarcem postavio konačnih 2:0.
Drugo polufinale: Zlatna luka –  Pag 3:0 (igranmo ranije).