Vitezovi na konju zahvaljujući Bertovićevoj "svijeći"

Velimir BRKIĆ

HV POSEDARJE - SABUNJAR 4: 3

POSEDARJE - Igralište "Gordan Demo". Gledatelja 80. Sudac Ivan  Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i  Boris Erceg (Pristeg). Strijelci: 1:0 Brala (1'), 2:0 Kajtazi (24'), 2:1  Rančić (34'), 2:2 Rukavina (41'), 2:3 Glavan (79'), 3:3 Srzić (88'), 4:3  Bertović (90'+3').

HV POSEDARJE: Demo, S. Brala, Klanac, Ćirak, Štrkalj, L. Kajtazi,  Srzić, Milovac (od 60. Lerga), Jakov Brala (od 72. Baričević), M. Brala  (od 55. Jurica Brala), Bertović. Trener: Davor Demo.

SABUNJAR: Musulin, Mustać, Lipotica (od 46. Tomrecaj), D. Mustać,  Predovan, Matak, Rančić, Glavan (od 83. Bokara), Rogić, Perica, Rukavina. Pomoćni trener: Blaž Mustać.

U infarktnoj završnici posedarski ribari su u plićaku pjeskovite uvale  nasukali brod privlačkih sabunjara, "ukravši" im pritom cijeli bodovni  plijen. Posedarci su u posljednjih pet minuta dva puta za redom probili  obrambenu utvrdu Privlačana i s dva postignuta zgoditka našli se u  raspjevanom klupku sreće. Nakon izjednačujućeg zgoditak u 88. minuti  potpuni preokret se dogodio u trećoj minuti sudačke nadoknade. Igrale  su se posljednje sekunde utakmice kad je slobodni udarac s čak 40 metara od vratara Vedrana Musulina, na strani igrališta do tribina, izvodeo  Josip Bertović. Posedarski trener Davor iz "petnih žila" tjerao je sve svoje igrače, pa i mlađeg brata, vratara Ivana Demu, prema Zadru, odnosno šesnaestercu Privlačana. Bertovićeva "očajnička" lopta u visokom  luku kao da je katapultirana s najveće zgrade na svijetu, 828 metara visokog Kalifovog tornja u Dubaiju. Lopta snažno udara u bijelu crtu peterca i u nekoj "vanzemaljskoj" rotaciji se odbija petnaestak metara visoko i u padu završava u mreži iza leđa vratara Muslina koji je destinku  sekunde prije bio u bliskom susretu s Josipom Štrkaljem - 4:3.

Bez trenera Kristijana Tute, koji je pirovao, i bez nekoliko važnih  igrača Privlačani su u prvih pola sata izgledali sasvim izgubljeno.  Greškom obrane već u prvoj minuti zgoditak im zabija Mate Brala  Gaun. Nakon što Marko Milovac propušta nemoguće, u 24. minuti izbijena lopta privlačkog kapetana Dina Mustaća odbija se od nogu Milovca točno do nogometnog lisca Lorenca Kajtazija Lole, lob udarac -  2:0. Nakon što privlački trener Blaž Mustać gubi glas, bude se njegovi  igrači. Uz svesrdnu pomoć Zvonimira Glavana započinje ordinirati Luka Matak Doktor, liječnik u zadarskoj Općoj bolnici. Ubrzavaju protok  lopte i nakon filigranskog proigravanja Lovre Rančić u 37. minuti s desetak metara buši mrežu Ivana Deme - 1:2. A nakon što Posedarci pogađaju vratnicu brzonogi Luka Rukavina Ruki u sprintu postiže zgoditak - 2:2.

U nastavku susreta redaju se domaće prigode, promašuje se nemoguće, gađaju se i grede i vratnice. Kazna stiže u 79. minuti kad u brzoj  kontri zabija Zvonimir Glavan - 2:3. Kad nakon žestokog prekršaja zbog  ozljede igru napušta Glavan ruši se igra gostiju, dolazi do potpunog  preokreta kojeg je u 88. minuti započeo Antonio Srzić a u sudačkoj nadoknadi završio Bertović.