Subota, 27. travnja 2024

Nenadmašna Marcela Marić

11.07.2011. 22:00

Marić je osvojila prva mjesta u sve tri pojedinačne discipline te u sinkroskokovima

U Rijeci na bazenu na Kantridi održano je Ljetno prvenstvo Hrvatske skokova u vodu u kategorijama mlađih kadeta, kadeta te mlađih juniora i juniora na kojem su nastupili članovi šest hrvatskih klubova: Dupin, Dive, Trešnjevka, Medveščak te zadarski klubovi Arno i Zadar koji su ostvarili zapažene rezultate. Očekivano, najbolja sudionica prvenstva bila je Marcela Marić, koja je osvojila prva mjesta u sve tri pojedinačne discipline te u sinkro skokovima s Majom Borić (Trešnjevka). Samo jedno zlato manje osvojio je Marcelin brat Maro sa tri prva i jednim drugim mjestom. Izvrsna je bila i mlađa kadetkinja Zadra Hana Kovačević sa tri osvojena prva mjesta sa 1, 3 m i tornja. Ukupno je Zadar osvojio 10 zlatnih i 1 srebrnu medalju. Sve medalje potpisuju Marcela i Maro Marić te Hana Kovačević. Od članova Arna jedno zlato osvojio je mlađi kadet Roko Sipina.
Kadeti sinkro: 1. Maro Marić/J. Melša 188.19, 3. Vito Peričić/P. Luciano 165.66, 4. Enzo Peričić/Goti Maričić 153.72.
Juniorke sinkro: 1. Marcela Marić/Maja Borić 249.15, 3. Marta Basioli/Dora Smolić 184.56.
Mlađe kadetkinje 1 m: 1. Hana Kovačević (Zadar) 194.95.
Kadeti 1 m: 1. Maro Marić (Zadar) 205.60, 2. Vito Peričić (Arno) 173.30, 3. Lucijano Peričić (Arno) 167.85, 4. Goti Maričić (Arno) 157.55, 5. Roko Sipina (Arno) 142.25.
Juniorke 1 m: 4. Marta Basioli (Arno) 235.70.
Juniori 1 m: 3. Josip Karuc (Arno) 278.45.
Mlađe juniorke 1 m: 1. Marcela Marić (Zadar) 320.20.
Juniori 3 m: 3. Josip Karuc (Arno) 284.40.
Mlađi kadeti 1 m: 1. Roko Sipina (Arno) 169.25, 2. Maro Marić (Zadar) 168.65, 3. Lucijano Peričić (Arno) 160.20, 4. Goti Maričić (Arno) 150.10, 5. Vito Peričić (Arno) 148.05.
Mlađe kadetkinje 3 m: 1. Hana Kovačević (Zadar) 202.55.
Mlađe juniorke 3 m: 1. Marcela Marić (Zadar) 374.65.
Mlađi kadeti toranj: 1. Maro Marić (Zadar) 177.05, 2. Roko Sipina (Arno) 131.95, 3. Vito Peričić (Arno) 121.50.