Pobjedama Pečenjare Topali, Riba nekretnina i Arbanasa završio turnir Puntamika Bodulo kup 2022.

Malonogometni turnir na male branke
U finalu je Pečenjara Topali udarcima petom sa središta igrališta pobijedila Lipić
PUNTAMIKA BODULO KUP 2022.
PRVO MJESTO I DESET TISUĆA KUNA - Pečenjara Topali

Pobjedom momčadi Pečenjara Topali, koja je u finalu nakon boljeg izvođenja udaraca petom sa središta igrališta svladala Lipić, na igralištu ispred Područne osnovne škole na Puntamici završio je turnir na male branke Puntamika Bodulo kup 2022. Najboljem sastavu pripala je i novčana nagrada od deset tisuća kuna dok su finalisti iz Lipića dobili pet tisuća kuna. Treće mjesto osvojila je momčad Ljuti vratari, koja je dobila tri tisuće kuna i pokal za najkorektniju ekipu natjecanja. U finalnom dvoboju Lipić je poveo 1:0 golom Lovre Kresovića, nakon odlične asistencije Dragan Župana. Rezultat se nije mijenjao do pred kraj dvoboja kada je Vlatko Blažević pogodio za 1:1, što je značilo da će odluka o pobjedniku biti poznata nakon kaznenih udaraca. Na kraju je mirniju petu imalo društvo iz Pečenjare Topali iz koje dolazi i Šime Maruna, najbolji igrač turnira.

- Suparnike iz Lipića odlično poznajemo i bila je to očekivano neizvjesna utakmica. Iako smo gubili, bili smo puni samopouzdanja, što nam se i isplatilo - rekao je Maruna.

Najbolji strijelac je Domagoj Mujić, član četvrtoplasiranog sastava CB Tiffany koji je postigao sedam zgoditaka.

- Hvala suigračima na podršci i organizatorima na lijepom turnira - istaknuo je Mujić.

A organizaciju turnira vodio je Frane Fatović, član veterana Riba nekretnina, sastava koji je u finalu s 2:0 slavio protiv Udruge dragovoljaca veterana Domovinskog rata i osvojio dvije tisuće kuna dok su »ratnici« za plasman u finale zaslužili tisuću kuna. Treće mjesto pripalo je Tenkistima, a četvrti Harmolux dobio je priznanje za Fair play.

- Zahvaljujem svim donatorima i sponzorima, kao i momčadima na fer i korektnoj igri budući da svih dana turnira nije bilo nijednog incidenta. Ovdje ljudi znaju što je nogomet jer ga žive. Žalostan sam što nam nema dragih ljudi poput Branke Vukoše, te Maria Lovre Mičića, veseljaka i zabavljača, koji su u 21 godinu održavanja turnira dali veliki doprinos - izjavio je Fatović.

Najbolji igrač turnira veterana je Jure Šarić (Riba nekretnine) dok je najbolji strijelac Danijel Koprivanec (UDVDR). Finale dječjeg turnira (papaline) izborila su dva sastava Arbanasa, a prvo mjesto osvojila je prva momčad. Treća je Zadarnova za koju su pod vodstvom trenera Antonija Perice nastupili: Kristian Bušić, Vice Jurlina, Lovre Kotrulja, Petar Zrilić, Toma Ružić, Karlo Bilaver. Najbolji igrač dječjeg turnira je Luka Živković, a najbolji strijelac Petar Kurjak, obojica članovi pobjedničkog sastava Arbanasa. Za uspješno odrađen posao nagrađeni su i suci Krešimir Zrilić i Mario Mazija. Odigrana je i revijalna utakmica veterana Sabunjara i Grada Zadra u čast Domagoju Krajačiću, igraču koji je preminuo u lipnju 2021. u 35. godini, a svoje umijeće prikazali su i igrači stariji od 60 godina. U tri kategorije turnira nastupilo je ukupno 66 momčadi.