6 C°

Poljaci uzvratili istom mjerom

Autor: Roman Morović

11.08.2009. 22:00

Nakon prilično izjednačene utakmice, Poljaci su došli do pobjede zahvaljujući dvjema tricama Davida Logana u posljednjoj minuti, te su tako uzvratili Hrvatima za poraz u utorak.
Bolje je krenula Hrvatska. Dvicu i tricu ubacili su Tomas i Kus, a nakon koša Ignerskog, isto su ponovili Lončar i Ukić za vodstvo +8, 2-10. Ipak, Poljaci se vrlo brzo vraćaju u egal i serijom 7-0 dolaze na samo pola koša zaostatka, 9-10. Nakon koša Tomića, Logan i Gortat su domaćima donijeli i prvo vodstvo na utakmici, 13-12, a prilično neprecizna prva četvrtina završila je rezultatom 17-17.
Početkom druge dionice u igru je prvi put ušao i Damir Rančić, te je odmah pogodio tricu za izjednačenje 22-22. U idućih nekoliko minuta niti jedna momčad nije napravila značajniji rezultatski iskorak, a onda je Marko Banić sredinom druge četvrtine ubacio šest poena u kratkom razdoblju i Hrvatska se odvojila na +5, 28-33. No, tada još jednom dolazi do opuštanja u igri Hrvatske, što Logan, Gortat i Lampe dobro koriste i domaći na poluvremenu vode 38-35.
Na otvaranju drugog poluvremena Poljska ima +5, a nakon trice Popovića za 40-38, prvi put na utakmici domaći dolaze i do +6, 44-38. Ista je razlika bila i sredinom treće četvrtine (48-42), a onda konačno Hrvatska radi seriju 7-0 (trica Ukić, dvice Stojić i Popović) i vraća vodstvo na svoju stranu, 48-49. Do kraja treće četvrtine Poljaci su ubacili još dvije dvice, a Marko Banić koš uz dodatno bacanje i uoči posljednjih deset minuta rezultat je bio izjednačen, 52-52.
Ni početak posljednje četvrtine nije donio nekih velikih promjena na terenu niti na semaforu. Ipak, pri rezultatu 56-56, Poljska radi seriju 6-0 i daje do znanja da želi uzvratiti Hrvatima za poraz koji su im nanijeli dan ranije. Ista je razlika ostala i nakon koševa Vujčića i Gortata (64-58), a onda Tomas tricom i Vujčić sa linije slobodnih bacanja vraćju Hrvatsku na samo pola koša zaostatka, 64-63, tri minute prije kraja susreta. Ključan trenutak utakmice dogodio se minutu i pol prije kraja kada Ukić promašuje slobodno bacanje za izjednačenje, a s druge strane David Logan pogađa tricu za 68-64. Hrvatska nije realizirala ni iduća dva napada za mogućih -2, a točku na „i” stavio je Logan novom tricom za 71-64. Trica Kusa u posljednjim trenucima za konačnih 71-67 bila je beznačajna. Hrvatska reprezentacija sada putuje u Poreč gdje će odigrati dvije prijateljske utakmice sa Slovenijom.

POLJSKA – HRVATSKA 71:67

(17:17, 21:18, 14:17, 19:15)
POLJSKA: Roszyk 2, Szubarga 7, Dylewicz 3, Szewczyk 7, Wojcik, Ignerski 8, Logan 15, Gortat 22, Koszarek 2, Chylinski, Lampe 5, Kitzinger. Trener: Muli Katzurin.
HRVATSKA: Ukić 14, Kus 11, Popović 5 (20 min, 1/2 za dva, 1/3 za tri, 1sk, 1as) Vujčić 9, Rančić 3 (5 min, 1/1 za tri, 1sk, 1as), Tomas 5, Pašalić, Stojić 4, Tomić 3, Banić 11 (17 min, 4/8 za dva, 3/3 sl.bacanja, 5sk, 1as), Lončar 2, Kasun. Trener: Jasmin Repeša.