Četvrtak, 18. travnja 2024

Loše pripreme stigle na naplatu

11.09.2011. 22:00

Momčad Biograda u prvom nastupu u Prvoj ligi  pokazala je da može parirati  i momčadima koje imaju  plan za ulazak u Premijer  ligu. Biograd je do sredine  prvog poluvremena držao  rezultat u egalu, a u jednom  trenutku imao je i dva gola  prednosti (7:5). Nakon toga  uslijedile su tehničke pogreške gostiju, što je iskusna  momčad iz Senja znala kazniti i do kraja poluvremena  preokrenuti rezultat na tri  pogotka prednosti. I u nastavku dominacija Senja, koji  je sredinom drugog poluvremena povećao prednost  najprije na pet pogotka prednosti, a nešto kasnije bilo  je i plus sedam (27:20). U  tom razdoblju gosti nisu  uspjeli realizirati čak tri sedmerca, a u obrani nisu imali  rješenja za najraspoloženijeg igrača Senja mladog Luku Cindrića. U Senju se  jasno moglo vidjeti da igrači  Biograda nisu prošli pripreme te je već tijekom  drugog poluvremena pojedinim igračima nedostajalo  snage, ali i koncentracije.  Zoran Mikulić, trener, morat će poraditi na tome pred  važnu utakmicu u 2. kolu u  kojem je Biograd u subotu  domaćin oslabljenoj Crikvenici.
Rezultati 1. kola: Senj  Wallenborn – Biograd 30:26,  Crikvenica – Županja 17:24,  Moslavina – Vidovec BIOS  29:31, Umag – Osijek 35:27,  Brod – Đakovo 25:26,  Ivančica Ivanec – Medveščak NDF 28:30, Dugo  Selo – Mladi rudar (sinoć).

SENJ – BIOGRAD 30 (15) : 26 (12)

SENJ – SD Robert Barbić – Beli. Gledatelja: 50 Suci: Ivica Glavinić  i Mile Veraja (oba Metković).
SENJ: Tomljanović 4, Uković, Laskač 1, Štokić 3, Brdar, Cindrić 7,  Katuša, Horvat, Zrinski, Debeić, Saršon, Kosanović 2, Kušička 3,  Filipović 5, Magdić 5, Rukavina. Trener: Nikola Čupić.
BIOGRAD: Tomić, Sakić 4, Protega 3, Stojanov, Troskot, Buovac 6,  Cota, Abramović, Brkljača 4, Punoš 2, Katuša, Duvnjak 2, Zorica 1,  Markić 4. Trener: Zoran Mikulić.
Isključenja: Senj 8 minuta; Biograd 4 minute.
Sedmerci: Sinj 3 (3); Biograd 2 (5).