Četvrtak, 2. svibnja 2024

18 C°

ABA LIGA U tricaškom obračunu pobijedili raspucaniji domaćini

12.10.2020. 07:32

Košarkaši Zadra su poraženi u 2. kolu ABA lige na gostovanju kod Mege Soccerbeta sa 90:87. Niti 48 sati od završetka utakmice s Mornarom Mršićeva momčad je pokazala puno bolje lice nego ono iz Krešinog doma kad ih je Mornar nadjačao u svim košarkaškim elementima. Držali su se Zadrani u srazu s Megom pogotovo u tricaškom obračunu jer je u konačnici zabijeno čak 27 trica, no taj priključak je trajao tek do druge polovice treće četvrtine kad je Mega iskoristila njihov pad, a nezaustavljiv je bio Stefan Momirov koji ih je doslovno istorpedirao sa sedam pogođenih trica iz devet pokušaja. Bijeg Mege na deset plusa početkom četvrte dionice pokazalo se ipak nedostižnim za momke u plavom koji će svoju priliku za prvom regionalnom pobjedom tražiti u narednom kolu protiv Krke.

Junaković vukao
Već od samog početka primjetno bilo je da će Zadar izgledati puno bolje nego prije dva dana. Nije štekala realizacija, naprotiv svi koji su zapucali na koš su ga i ubacili, pa je nakon Planinića, Mavre i Gilberta na svoje konačno došao Worku s tricom i dvicom te je Zadar nakon četiri minute igre prvi put poveo (9:11). No, solidan napad nije pratila dobra obrana što je ubrzo istaknulo Megu kao dominantniju momčad, jer su nakon ubačaja Smitha i trice Cerovine stigli na pet viška (18:13). Mišković je malo kasnije vanjskim šutom podigao Meginu prednost do šest plusa (24:18), ali je Zadar na životu održao raspoloženi Junaković. Sedam vezanih poena vižljastog Šibenčanina vratilo je mir u gostujuće redove, ipak je lakše bilo ući u drugu dionicu sa tek dva zaostatka (27:25). A da će uslijediti jedan pozitivniji i učinkovitiji period igre Zadrana pokazala je druga četvrtina u koju nisu krenuli dobro, trica Miškovića za 30:25, ali Junakoviću su se ipak pridružili drugi igrači, posebno Bursać i Carter i prednost je u tim trenucima češće bila na gostujućoj nego na domaćoj strani. Trica Cartera donijela je 33:34, isto radi i Bursać za 36:37, kao što je Carter s košem i dodatnim postavio na 39:42. Uzvratila je Mega preko Cazalona koji je ubacio dvije trice, no zadnji koš je zabio Gilbert s čime je Mršićeva momčad otišla na odmor s minimalnom prednošću (47:48).

Otupio napad
Puno je bilo dobrih stvari u tih prvih 20 minuta, posebno što se tiče napadačkog dijela, no trener Zadra sigurno nije bio zadovoljan obranom. Skoro 50 poena su primili, a takva postavka rezultata uvijek ide u prilog Mege koja igra brzu košarku s mnogo šutiranja. Domaćin se nadao da će kad-tad stati više nego dobar šut Zadra i ta im se želja ostvarila tijekom treće četvrtine u kojoj su stigli do kapitalne prednosti od sedam koševa. Otupila je poprilično napadačka oštrica Mršićevog sastava, a problem je predstavljao što su se Petruševu, Momirovu i Miškoviću pridružili Simonović i Cerovina i to je dovelo do prvog bijega Mege na sedam viška (68:61). Uzvratio je na trenutak Bursać drugom svojom tricom, no Kljajević je također ubačajem izvan 6.75 m pred završnu dionicu donio svojoj momčadi novih sedam plusa (71:64). Nije trebalo dugo da se domogne Mega i prve dvoznamenkaste prednosti u utakmici, ponovno je tricu pogodio Mišković (74:64) dok je naznaku da će bodovi ostati u Novom Beogradu donio nezaustavljivi Momirov svojom šestom tricom iz tek osam pokušaja za velikih 13 prednosti (79:66), sedam minuta prije kraja. Nije pomoglo ni što je Mavra uzvratio tricom i pogodio jedno bacanje (79:70), pa i kad je Junaković ubacio treći svoj dalekometni ubačaj za 83:76 jer je nakon toga i sreća pomazila domaće. Smith zabija tricu od table s istekom napada što vraća Megu na 10 plusa (86:76), a cijelu priču je zaključio Momirov, naravno tricom za 89:78. Unatoč skupom prodavanju kože Mršićevih igrača u zadnje dvije minute kad su se približili na šest zaostatka (90:84) jasno je bilo da će Zadar put do prve pobjede morati tražiti negdje drugdje. Najboljim u redovima Zadra pokazao se Junaković sa 22 poena, Mavra je ubacio 16 koševa dok je kod domaćina prednjačio Momirov sa 23 koša, a Petrušev je dodao 18.