Odbojkašice Zadra izgubile od Drenove

Osvojile bod, propustile pobjedu
Zadranke su stalno vodile u petom setu, ali su Riječanke u završnici stigle do pobjede
Marin GOSPIĆ
SVE VEĆA MINUTAŽA - Lucija Tončić

Znate ono, da nam je netko ponudio bod prije utakmice... Slično su razmišljale i odbojkašice Zadra nakon poraza u Rijeci od Drenove u kojem su ipak osvojile jedan bod i pokazale ravnopravnu igru s vrlo izglednim putnicama za doigravanje za Superligu. S druge strane, „plave“ mogu žaliti, posebno kad je riječ o petom setu u kojem su stalno vodile, imale su 10:12, pa 12:13, ali su Riječanke s tri uzastopna poena riješile meč u svoju korist.

- Utakmica je donijela dosta borbenosti s obje strane i dobru odbojku. Nemam zamjerki na ono što su moje igračice pokazale jer je to bila daleko bolja izvedba od, primjerice utakmica s Brdima i Vukovarom - rekao je Robert Kresoja, trener Zadra.

U meču punom preokreta Zadar je u prvom setu serijom 6:0 od 18:14 otišao na 18:20. Uzvratila je Drenova s tri uzastopna poena, ali je Zadar prvi stigao do set lopte i poveo 0:1. Drugi set donio je stalno vodstvo Drenove koja je na tehničkoj minuti odmora imala 12:6. No, kako je set išao kraju razlika je bila sve manja i Zadar je stigao do 19:19. Važnu ulogu u tim je trenucima odigrala Marković koja je umalo kreirala veliki preokret. Riječanke potom odlaze na 24:21, a odgovor Zadranki bile su tri spašene set lopte. No, Drenova se ponovno diže i s 26:24 izjednačava na 1:1. Treći set nije donio puno prilike gošćama, ali je zato četvrti ponudio vjerojatno najbolje izdanje Zadra ove sezone. Kada su domaće povele 8:3 činilo se da će lagano završiti posao, ali Lucija Pavin i društvo nisu se mirile s time da se kući vrate praznih ruku. Posložile su Zadranke svoje redove, stigle, pa potom i prestigle domaće i odvele meč u peti set. Tamo je Drenova prvi put povela 14:13, potom su domaće zabile as za konačnih 3:2 nakon dva sata i 15 minuta.

- Utakmica se mogla prelomiti i na našu stranu, ali nakon svega ne trebamo biti previše tužni. Osvojili smo važan bod, pokazali sami sebi koliko možemo i sada to moramo potvrditi na utakmicama koje dolaze - zaključio je Kresoja koji je dao priliku svim igračicama.