Ni Bujas nije donio spas od poraza

12.12.2017. 09:55

Košarkaši Jazina Arbanasa upisali su deveti poraz u HT Premijer ligi. Ni Zabok, kao ni osam prethodnih protivnika Jazina Arbanasa, nije imao milosti. Pobjeda, na kraju uvjerljiva, ipak je pripala momčadi koja je u svojim redovima imala veći broj raspoloženih igrača dok kod žutih, osim Zrnića i na trenutke Butorca, to nije bio slučaj. Gosti su također znalački iskoristili nedostatak koncentracije Jazinaša. Posebno se to odnosi na nepreciznost, posebno sa linije za bacanja (Jazine 9-22, Zabok 17-20). S takvim učnkom teško je bilo očekivati prvu pobjedu na koju će morati domaći igrači čekati barem do sraza sa kolegama na dnu ljestvice iz Ribole Kaštela.
Prvih 10 minuta izmjenjivale su se u vodstvu obje momčadi. Prvo bitnije odvajanje kreirali su Zabočani, početkom druge četvrtine. Antonio Črnjević je s pet vezanih poena donio svojima 22:27. Tada je uslijedilo par najmoćnijih minuta domaćih u utakmici. Serija 10:0 za 32:27 u koju su sve poene ugradili Sarajlija i Zrnić donijela je pomisao da bi žuti ipak mogli do prvih bodova. Do odlaska u svlačionice primirili su gosti nalet Jazina, tricom Vučića (35:33). Početak treće četvrtine donio je novi mali bijeg Jazina koji su tricom Sarajlije došli ponovno do pet viška (41:36). Uzvraćaju na drugoj strani Vučić i Črnjević tricama (43:44). Nakon toga uslijedila je simultanka Zrnića koji je s 12 poena do kraja treće dionice održavao Jazine, jer su na suprotnoj strani proradili Vlaić i Vučić. U njihovoj režiji iskreirana je 10:2 serija gostiju koji u četvrtu četvrtinu ulaze s plus pet (51:56). To je izgleda bio okidač za Perinčićeve igrače koji su nastavili tamo gdje su i stali u trećoj dionici i jako brzo napravili novu mini seriju od 6:0. Vrlika, Marić pa Vlaić zabijaju te se jaz domaćih igrača produbio do minusa od 11 poena (51:62). U posljednjih sedam minuta ostalo je Jazinašima pokušati doći do povratka u rezultatsku neizvjesnost. Pokušavali su u tim trenucima najagilniji de Woods i Butorac, no ni u jednom trenutku zaostatak se nije spuštao ispod 10 poena. Na drugoj strani uvijek su odgovor imali Vlaić i Vučić koji su računajući i Črnjevića zajedno ugradili čak 56 u Zabokovih 83 poena. Kod Jazina jedini je iznad prosjeka bio Zrnić (17 p), a pratili su ga Sarajlija s 13 i Butorac s 12 poena.
JAZINE-A. 69
ZABOK 83
(18:20, 17:13, 16:23, 18:27)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200. Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Josip Jurčević (Split) i Domagoj Marunica (Zagreb).
JAZINE ARBANASI: Gulam, Butorac 12 (1-2), Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić 17 (2-5), Dražović 8 (2-4), Fodor 8 (1-1), De Woods 11 (1-2), Sarajlija 13 (2-8). Trener: Luka Bujas.
ZABOK: Martinko, Marić 8 (2-2), Kapusta 9 (2-3), Kalpić 8, Vlaić 17 (5-6), Črnjević 17 (3-3), Ćutuk, Vučić 22 (5-6), Tuđen, Vrlika 2, Jambrović. Trener: Ivan Perinčić.
Šut za dva: Jazine 18-35 (51%); Zabok 18-34 (52%).
Šut za tri: Jazine 8-22 (36%); Zabok 10-28 (35%).
Slobodna bacanja: Jazine 9-22 (40%); Zabok 17-20 (85%).
Skokovi: Jazine 34 (27+7); Zabok 34 (28+6).
Osobne pogreške: Jazine 22; Zabok 23.