Zadar deklasirao Mađare, navijači vikali: "Uprava odlazi!"

Zvonko KUCELIN

S obzirom na sve probleme, Zadar je lakše od očekivanog pobijedio  Szolnoki Olaj i ubilježio 11. pobjedu u ABA ligi. Ni višemjesečna dugovanja, ni najslabija posjeta u Krešinom domu ove sezone nisu se negativno  odrazili na prezentaciju momčadi Ante Nazora. Dapače, ona je od prve  minute bila vrlo agresivna i koncentrirana i Mađarima nije ostavila praktički nikakve šanse. Gosti su poveli samo na samom početku, ali već od  sredine prve četvrtine, kada su domaći preuzeli vodstvo, sve je išlo na  njihov mlin. Razlika je uglavnom rasla pa je tako na poluvremenu bilo  +14, a na kraju treće četvrtine +21. Većim dijelom drugog poluvremena  Nazor je mogao odmoriti nositelje igre Josipa Sobina, Ivu Ivanova i Marka Ramljaka, a nešto kasnije i Domagoja Bošnjaka. Tek je koju minutu  više odigrao povratnik James Florence, koji tjedan dana nije trenirao s  momčadi. Solidnu minutažu ponovno je dobio mladi Ivan Vraneš, a  pred kraj su mu se u petorci priključili i Marko Jurica i Mario Špaleta. Tek  u završnici je Szolnoki smanjio na pristojnih minus sedam, ali najvećim  dijelom utakmice je na terenu postojala samo jedna momčad, jer  Mađari se definitivno nisu pojavili na Višnjiku.

U sastav Zadra vratili su se Ive Ivanov i James Florence, koji su propustili  utakmicu prošlog kola protiv Budućnosti u Podgorici, prvi zbog viroze, a drugi zbog  neisplaćenih plaća. Kako je u međuvremenu klub momčadi dao garancije da će  plaće uskoro biti isplaćene, Amerikanac se vratio na treninge, te je utakmicu protiv  Szolnokija počeo u petorci. Treninzima su se proteklih dana vratili i Lovre Bašić i Juraj Segarić, no oni su dvoboj pratili s tribina.

U  ABA ligi je na rasporedu pauza, u koju Zadrani ulaze s omjerom 11-11, a  nadaju se da će na istome biti i njihov sljedeći protivnik Krka (11-10), koja danas gostuje kod Mega Leksa. Utakmica u Novom Mestu na rasporedu je 28. veljače i bit će to izravan okršaj za mjesto u Eurokupu. No, prije  toga svoja obećanja mora ispuniti uprava, jer ne sjednu li uskoro plaće  na račun momčadi i radne zajednice, sve ostalo past će u drugi plan. Kada je o tome riječ, s tribina se prvi put ove sezone moglo čuti i ljutito: "Uprava odlazi."