Od tri gosta bod osta

12.03.2012. 23:00

Raštane su u 19. kolu u Dubrovniku uzele bod. Iako su u početnoj fazi utakmice imali nekoliko poluprigoda, igrači Leopolda Burčula nisu ih uspjeli realizirati. Ništa precizniji nisu bili ni igrači GOŠK-a, pa je rezultat svega konačnih 0:0. Raštanima je nakon još jednog poraza Neretvanca i bod bio dovoljan za povećanje prednosti na ljestvici. Primorac 1929 i Neretvanac da drugom i trećem mjestu za lanjskim prvacima zaostaju tri boda.
Primorac nije imao sreće u Kaštel Starom kod Jadrana. Jedanaesterac, smatraju u Biogradu prestrogo dosuđen, prelomio je do tada neizvjesnu utakmicu. Završilo je 3:1 za Kaštelane.
Velebit je po jakoj buri imao neugodnog protivnika. U Hrvacama i jače momčad teško dolaze do bodova. Dvaput je Sablić svladao vratara Juku, više nego dovoljno za tri boda Hrvaca. Velebit će se očito u domaćim utakmicama morati tražiti bodove za bijeg iz opasne zone.
Raspored 20. kola (17. ožujka): Velebit – Jadran LP, Primorac – GOŠK, Raštane – Zagora, Uskok – Dinara, Zmaj (M) – Konavljanin, Val – Primorac 1929, Neretva – Hrvace, Neretvanac – Omiš.
ČETVRTA HNL, A
Efikasna je bila Polača u 17. kolu. Sa 5:1 Polačani su na svom terenu pobijedili DOŠK. Škabrnja je u prve dvije minute postigla dva zgoditka u Pagu i odnijela bodove s Julovice. Pag je imao svojih prigoda, no nisu ih uspjeli realizirati. Pakoštane su na krilima svojih mladih igrača ostvarile pobjedu protiv respektabilnih Vodičana. Derbi je u Pridrazi završio pobjedom domaćeg Hajduka, koji je sa 2:1 bio bolji od Dragovoljca. Zrmanja je u Sukošanu vodila u dvoboju sa Zlatnom lukom, a na kraju je završilo svakom po bod (1:1). Vitezovi iz Posedarje su obavili “rudarski” posao u srazu sa Siverićanima.
ŽNL
U 15. kolu u šest utakmica postignuto je 15 golova, u prosjeku oko dva i pol po utakmici. Naučinkovitija je bila Murvica u dvoboju protiv Vrčeva, a od strijelaca izdvojio se Rončević sa dva gola, čime je znatno pomogao u pobjedi NOŠK-a protiv Croatije. Inače, sve su pobjede odnijeli domaćini, ako se računa da je i Gorica kao gost igrala na svom terenu.
Gorica je zadržala lidersku poziciju povećavši prednost ispred Croatije i NOŠK na četiri boda. Za to je Goričanima bila potrebna pobjeda nad posljednjim Galovcem koja je na kraju izborena vrlo teško. Naime, Goričani su kao gosti na svojoj Jamorini pobijedili s tijesnih 1:0, a jedini gol postigao je glavom Grgo Mikulić na izletu u protivnički šesnaesterac sredinom drugog poluvremena. Derbi susret odigran je u Novigradu između NOŠK-a i Croatije. Nakon ravnopravne igre u prvom poluvremenu domaćima je svanulo početkom drugog. Trener Šime Baždarić pogodio je sa zamjenom uvevši Rončevića koji za nekoliko minuta postiže oba gola za NOŠK, dok gosti uspijevaju pred kraj smanjiti na 2:1 golom Pirovića.
Napredak na ljestvici ostvarili su Arbanasi i Zemunik nakon pobjeda protiv Debeljaka, odnosno Bibinja. U Zadru Arbanasi su na krilima Marka Mihića već u prvom poluvremenu poveli sa 2:0 golovima Bačića i Maračića, a za goste poraz je ublažio S. Smolić. Na Lužinama Zemuničani su slavili golom Marija Baždarića. U Sv. Filipu i Jakovu Nova zora je pak slavila pobjedu nad Dalmatincem s po jednim golom u svakom poluvremenu koje su dali A. Milat i I. Šarić. Domaćinske pobjede zaokružili su nogometaši Murvice u najefikasnijoj utakmici kola. U Poličniku Murvičani su ispratili Vrčevo s neočekivana četiri gola u mreži.

ČETVRTA HNL – JUG, A

Rezultati 17. kola: Krka – SOŠK 3:0, Hrvatski vitez – Rudar 2:1, Hajduk – Dragovoljac 2:1, Pakoštane – Vodice 3:1, Polača – DOŠK 5:1, Sabunjar – Podgradina 2:1, Pag – Škabrnja 0:2, Zlatna luka – Zrmanja 1:1.