10 C°

Marcela Marić bez finala na 1 m

Autor: Čedo Fabulić

12.07.2010. 22:00

U finalu sinkroskokokova sa 3 m Marić je u kombinaciji s Margitom Županić (Trešnjevka) sa 220.26 bodova osvojila 12. mjesto
Na Europskom prvenstvu u skokovima u vodu, koje se održava u Helsinkiju, nakon sedmog mjesta na tornju Marcela Marić (Zadar) nije prošla kvalifikacije s daske 1 m. Marić je cilj bio plasman među dvanaest najboljih, odnosno ulazak u finale. Nakon četiri skoka mladoj je Zadranki dobro išlo te je bila na diobi 10. i 11. mjesta, a to znači nadomak finala. No kasnije je s malim pogreškama došlo do rezultatskog pada te je kvalifikacije završila na 15. mjestu sa 274.20 bodova. Da je osvojila bodove koje inače ostvaruje na natjecanjima, sigurno bi i u ovoj disciplini dospjela u finale. Najbolja u kvalifikacijama i finalu bila je Ruskinja Evgenija Selezneva.
U finalu sinkroskokokova sa 3 m Marić je u kombinaciji s Margitom Županić (Trešnjevka) sa 220.26 bodova osvojila 12. mjesto. Zlato su uzele Ruskinje Diana Chaplieva i Evgenija Selezneva (288.30 bodova). Marceli je ostala još jedna disciplina, danas je na rasporedu daska 3 m.