Zadrani predstavili pojačanja

Prijateljska utakmica na Stanovima
Nova imena su povratnici Jure Jerbić, Ivan Jović, Ante Sarić, Kristijan Jurić te napadač Tomislav Ivičić
Arif SITNICA
1:0 - Zadrani su poveli autogolom Šibenika

ZADAR 1

ŠIBENIK 1

ZADAR - Stadion Stanovi. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan. Pomoćnici: Domagoj Knez i Petar Mijić. Strijelci: 1:0 Stanić (7' - ag), 1:1 Celić (60').

ZADAR: Gluić, Viduka, Tokić, Jurjević, Jović, Župan, Jerbić, Anić, Sarić, Jurić, Ivičić. Još su igrali: K. Jurjević, Rončević, Smokrović, Verunica, Pranić, Brlić i Colić, Šimurina, M. Jurjević, Gagula. Trener: Leopold Burčul.

ŠIBENIK: Žitnjak, Ljubičić, I. Stanić, Glavaš, Ćosić, Musa, Roca, Fuštin, Maleš, Pongračić, Brito. Još su igrali: P. Stanić, Perica, I. Banić, Protega, Šare, Imširević, Galešić, Brekalo, Batinić, Celić, S. Banić. Trener: Zoran Slavica.

U trening utakmici sa Šibenikom na Stanovima su predstavili znatno pojačanu momčad u odnosu na prošlu sezonu. Nova imena su povratnici Jure Jerbić, Ivan Jović, Ante Sarić, Kristijan Jurić te napadač Tomislav Ivičić. Istina, s nekima još nije sve službeno dogovoreno, no čini se da bi se usmena dobra volja uskoro mogla staviti i na papir...

Zadrani su poveli u ranoj fazi. Domaćin je imao udarac iz kuta s lijeve strane, a izvođač je bio Župan. On je dobro ubacio loptu u suparnički kazneni prostor gdje je pomalo nespretno reagirao Stanić i svladao svoga vratara. Šibenčani su se poslije toga nastojali otvoriti, sve više napadati vrata Zadra, ali prvu sljedeću priliku imao je baš Zadar. S nekih 16 metara dobro je pucao Jerbić, no nije bio i dovoljno precizan. Iz toga se izrodila kontra za Šibenčane, ali bez prave završnice. Do kraja prvoga poluvremena nije bilo značajnijih prilika ni na jednoj strani.

U početku drugoga poluvremena Zadar je imao izvrsnu priliku povisiti vodstvo. Rončevićev ubačaj s lijeve strane bio je dobra prilika za Ivičića, ali njegov udarac iz blizine nije bio precizan, lopta je otišla izvan okvira šibenskih vrata. gosti su izjednačili u 60. minuti iz prekida. Šibenik je imao slobodan udarac nekih 18 metara od Glujićevih vrata. Pucao je Celić i - pogodio. Do kraja su zabilježene još dvije lijepe prilike za goste, međutim domaća vrata u prvoj obranio je Gluić, u drugoj K. Jurjević i to je, uglavnom, bilo sve.

Poraz Primorca u Dugopolju

DUGOPOLJE 3

PRIMORAC 1

DUGOPOLJE – Igralište NK Dugopolja. Gledatelja 200. Sudac: Tokić. Strijelci: 1:0 Stojanovski (15'), 2:0 M. Jurić (37'), 3:0 Špoljarić (56'), 3:1 Majić (60').

DUGOPOLJE: Banić, M. Jurić, Tomašević, Krišto, Balić, S. Jurić, Mihaljević, Kulić, Špoljarić, Stojanovski. Još su igrali: Vladović, Budalić, Turković, Bosančić, Ćurić, Delić, Ljubičić, Nakamura, Radanović. Trener: Miroslav Bojko.

PRIMORAC: Rogić, Iveljić, Ješe, Marković, M. Colić, Majić, Paponja, Marić, Bajić, Zelić. Još su igrali: Tuta, Mateo Colić, Katuša, Jurišić, Mrkić, Jurjević, Galešić. Trener: Dragan Blatnjak.

Biograjci su i izgubili i drugu trening utakmicu od drugoligaša Dugopolja. Nakon 2:1 u Biogradu Dugopoljci su na svom stadionu bili bolji s 3:1.